Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Komendant Straży Miejskiej apeluje: „Pomóż utrzymać porządek w mieście”

2019-07-12 07:36:13 (ost. akt: 2019-07-12 07:38:52)

Aby Malbork był miastem zadbanym oraz pozytywnie postrzeganym przez mieszkańców i turystów, niezbędna jest pomoc malborczyków. Bez tego, utrzymanie porządku i czystości jest często dla służb porządkowych syzyfową pracą. Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej w Malborku, apeluje do mieszkańców o pomoc w kolejnym spocie zrealizowanym w ramach kampanii informacyjnej Urzędu Miasta Malborka pn. "Nie mieszaj! Segreguj!".

Na czystość i porządek w mieście ma wpływ m.in. to, czy sprzątamy po swoim psie, czy śmieci, niedopałki papierosów wrzucamy do koszy ulicznych zamiast na chodnik lub ulicę, a także czy reagujemy na akty wandalizmu, które szpecą przestrzeń publiczną.

Kampania informacyjna "Nie mieszaj! Segreguj!" ma na celu przypomnienie i przybliżenie mieszkańcom Malborka zasad funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami, sposobu selektywnej zbiórki odpadów, a a także utrzymania porządku w mieście. We wcześniejszych filmach opowiadali o tym burmistrz Marek Charzewski oraz malborskie przedszkolaki.

W ostatnim filmie, który zostanie opublikowany na profilu Facebook miasta Malborka, wystąpi Władysław Krawczyk, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który wyjaśni sposób realizacji zadania zleconego przez Urząd Miasta, dotyczącego gospodarki odpadami. Wyjaśni w nim m.in., czy śmieciarki mieszają segregowane śmieci. Premiera w poniedziałek (15 lipca) o godz. 19.