Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Szkolenia dla pracodawców. ZUS zaprasza!

2019-07-09 10:09:47 (ost. akt: 2019-07-09 10:10:59)

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Malborku organizuje 16 lipca 2019 r. dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców.

Pierwsze z nich, które rozpocznie się o godzinie 9.00 poświęcone będzie elektronizacji akt pracowniczych. W jego trakcie ZUS wyjaśni na czym polega projekt e-akta i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskazane zostaną również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

W trakcie szkolenia ZUS zapewnia możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).
Szkolenie potrwa około 1,5 godziny.

Podczas drugiego szkoleniu pracownicy przybliżą problematykę kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości ich wykorzystywania.
Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Mogą też kontrolować, czy pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie. W jego czasie powinien on bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.
W trakcie szkolenia omówione zostaną informacje o absencji chorobowej, a także zasady i tryb kontroli prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy ZUS i płatnikami składek.
Szkolenie rozpocznie się o 11.00. i potrwa około 2 godzin.

Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmowane są mailowo pod adresem: jolanta.kopecka@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 55 270 27 11.