środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Jak poprawnie segregować śmieci? O selektywnej zbiórce najmłodsi mieszkańcy miasta w ramach kampanii "Nie mieszaj! Segreguj!"

2019-07-09 08:07:00 (ost. akt: 2019-07-09 08:10:05)

Jak poprawnie segregować śmieci, jakie odpady wrzucamy do określonych pojemników, a jakich nam nie wolno wrzucać - o tym dowiecie się więcej z kolejnego spotu zrealizowanego w ramach kampanii informacyjnej Urzędu Miasta Malborka "Nie mieszaj! Segreguj!".

W kampanii wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 10 w Malborku. Podają konkretne przykłady właściwej selekcji odpadów komunalnych. Wszystko po to, by przypomnieć dorosłym malborczykom o zasadach obowiązujących nie tylko w Malborku, ale w całej Polsce, które mają ogromny wpływ na funkcjonowanie i finansowanie systemu śmieciowego. Poniżej obejrzysz film z przedszkolakami.

To trzeci film zrealizowany w ramach kampanii informacyjnej Urzędu Miasta Malborka. Wcześniej o systemie gospodarowania odpadami, jego funkcjonowaniu i statystykach dotyczących sześcioletniego funkcjonowania systemu śmieciowego w Malborku opowiadał burmistrz Marek Charzewski. W kolejnych filmach o utrzymaniu porządku w mieście oraz funkcjonowaniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, operatora systemu śmieciowego, opowiedzą komendant Straży Miejskiej w Malborku Tomasz Farysej oraz prezes ZGKiM Władysław Krawczyk. Filmy zostaną opublikowane na profilu Facebooku miasta Malborka w czwartek (11 lipca) oraz poniedziałek (15 lipca) o godz. 19.