środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Jak wygląda selektywna zbiórka śmieci w mieście? Burmistrz apeluje: "Nie mieszaj! Segreguj!"

2019-07-05 07:48:12 (ost. akt: 2019-07-05 07:51:51)

Każdy z nas ma bezpośredni wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Segregacja śmieci i utrzymywanie porządku w przestrzeni publicznej pozwalają nam w łatwy sposób realizować ideę dbania o naszą planetę, a przede wszystkim o nasze najbliższe otoczenie – tak rozpoczyna się drugi spot kampanii informacyjnej poruszającej kwestię gospodarowania odpadami komunalnymi w Malborku.

Jako mieszkańcy Malborka mamy się czym pochwalić, bo odkąd obowiązuje system gospodarowania odpadów komunalnych, zdecydowanie lepiej segregujemy opakowania szklane i te z tworzyw sztucznych. Niestety, na przestrzeni ostatnich lat można także zauważyć, że spadła segregacja papieru, a wzrosła ilość odpadów zmieszanych. Dzieje się tak, dlatego, że do ogólnego kosza wrzucane są też te rzeczy, które powinny trafić wyznaczonych pojemników.

Burmistrz Marek Charzewski zwraca uwagę w spocie, że choć może się to wydawać mało istotne, to jednak ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego systemu śmieciowego w Malborku. Dlaczego? Dowiesz się tego z poniższego filmu…

To drugi z pięciu filmów, z których mieszkańcy Malborka dowiedzą się więcej o segregacji odpadów w mieście, o tym jak poprawnie selekcjonować śmieci, a także jak dbać o porządek w przestrzeni publicznej. W kolejnych filmach kampanii wystąpią przedszkolaki, komendant Straży Miejskiej w Malborku oraz prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.