Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Malborscy karatecy na Letniej Szkole Karate w Łebie

2019-07-02 12:58:53 (ost. akt: 2019-07-02 13:02:03)

Drugi rok z rzędu zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate uczestniczyli w obozie letnim w ośrodku „Słoneczko” w Łebie (24-30.06). W zajęciach brało udział 107 osób z sekcji w Malborku, Kwidzynie, Elblągu, Sztumie, Starogardzie Gdańskim oraz z klubu z Grudziądza.

Zajęcia prowadzili: sensei Janusz Kalamarski 2 dan z Grudziądza, sensei Maciej Kaczyński 2 dan, sensei Lesław Wądołowski 2 dan, sensei Sylwia Mackiewicz 1 dan, sensei Apoloniusz Zachara 1 dan i sensei Marta Owedyk 1 dan. Instruktorów wspierali wychowawczyni Ewa Kunicka i senpai Łukasz Jankowski.

Gościem honorowym obozu był mistrz świata i wielokrotny mistrz Europy w kumite sensei Alejandro Navarro z Hiszpanii oraz mistrzyni świata i aktualna mistrzyni Europy w kategorii open sensei Ksenia Zasorina z Rosji. Wszystkie treningi prowadzone przez zagranicznych instruktorów były poświęcone kumite.

W przedostatni dzień obozu 56 zawodników przystąpiło do egzaminu na stopnie uczniowskie kyu. Program obozu przygotował i poprowadził sensei Wojciech Kunicki 4 dan.

Zarząd Malborskiego Klubu serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obozu oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w treningach.

Informacja i zdjęcia: Malborski Klub Kyokushin Karate