Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Rusza kampania "Nie mieszaj! Segreguj!"

2019-07-02 07:30:00 (ost. akt: 2019-07-01 20:25:52)

Kampania ma na celu przypomnienie mieszkańcom Malborka, jak ważne jest właściwe prowadzenie segregacji śmieci. Jaki ma to wpływ na funkcjonowanie systemu śmieciowego i kosztów, jakie są ponoszone przez nas wszystkich na jego utrzymanie.

W spotach wystąpią burmistrz Malborka Marek Charzewski, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Władysław Krawczyk, komendant Straży Miejskiej Tomasz Farysej, a także przedszkolaki.

Z filmów mieszkańcy Malborka dowiedzą się m.in., jak funkcjonuje system gospodarowania odpadami, co wpływa na koszty jego utrzymania, co mówią dane statystyczne dotyczące segregacji śmieci w Malborku, czy śmieciarki ZGKiM mieszkają selekcjonowane odpady, czym jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, jak właściwie zadbać o czystość w naszym najbliższym otoczeniu, a także jakie odpady należy wrzucać do wyznaczonych pojemników, a jakich tam wrzucać nie wolno.

Poniżej pierwszy film, rozpoczynający kampanię informacyjną. Kolejne będą publikowane na profilu Facebook https://www.facebook.com/MalborkMiasto/ 4 lipca (czwartek), 8 lipca (poniedziałek), 11 lipca (czwartek) i 15 lipca (poniedziałek). Pamiętajcie: "Nie mieszajcie! Segregujcie!".