Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie Klasycznym

2019-07-01 10:48:07 (ost. akt: 2019-07-03 08:37:10)

Zawodnicy i zawodniczki z klubów województwa pomorskiego walczyli o tytuł mistrza województwa w sprincie w kategoriach dzieci na dystansie 200m, młodzicy, junior młodszy, junior i senior w konkurencjach K-1 i K-2 na dystansach 500m,1000m.

W sobotę 29.06.2019 r na Nogacie, na wysokości przystani Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kajakarstwie Klasycznym. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wręczył medale i puchary najlepszym kajakarzom województwa.

Organizatorami regat byli, Malborski Klub Sportowy Nogat, Miasto Malbork, Pomorski Związek Kajakowy i Pomorska Federacja Sportu.

Doskonała pogoda i dobra organizacja regat w scenerii przyrody stworzyły przyjazny klimat zawodów co przełożyło się na wyniki zawodników i pozytywną opinię ekip uczestniczących w malborskich regatach i świetną wizytówkę naszego miasta .

Szczególnie na wysokim poziomie były obsadzone kategorie, junior i senior, które zdecydowanie wygrał nasz obecnie najbardziej utytułowany zawodnik, reprezentant Polski Wiktor Żarski .
Bezpośrednio po zawodach Wiktor wyjechał do Wałcza, gdzie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich będzie się przygotowywał do Mistrzostw Europy Juniorów , które odbędą się w tym roku w czeskich Racicach w dniach 11-14 lipca.
Dekoracja medalowa podczas malborskich regat była świetną okazja dla uroczystego wręczenia przez Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego stypendium sportowego dla malborskiego kajakarza w uznaniu za wysokie wyniki sportowe.
Stypendium jest przyznawane na podstawie Uchwały NR VI/45/2015 RADY MIASTA MALBORKA z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad przyznawania i pozbawiania oraz ustalania wysokości stypendiów sportowych.
Burmistrz Miasta w obecności rodziców Wiktora pogratulował mu dotychczas osiągniętych wyników sportowych i podziękował za wspaniałą postawę sportową i godne reprezentowanie naszego miasta , życząc dalszego rozwoju, satysfakcji z uprawiania sportu oraz radości w życiu osobistym .

Wszyscy startujący malborscy kajakarze spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca w czołówce swoich wyścigów
W licznie obsadzonej kategorii juniorów młodszych najlepszym malborskim zawodnikiem okazał się Krzysztof Rybka, który w finałach w K-1 na dystansie 500m i 1000 m przypłynął na 8 miejscu.W kategorii młodzików najlepiej wystąpił Marek Kaźmierczak zajmując w swoim wyścigu w K- 1000m 5 miejsce. W najliczniej obsadzonej kategorii dzieci po eliminacjach, w finale, miejsce 3 i brązowy medal zdobył Maciek Kaźmierczak. Jego klubowy kolega Nicolas Jankowski zajął 6 pozycję.

Przed malborskimi kajakarzami dalszy okres szkolenia, następnie wyjazd najmłodszych zawodników na zgrupowanie w Szteklinie..

Malborski Klub Sportowy Nogat dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej w Malborku za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów zarówno na lądzie jak i na wodzie.

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta i chłopców w wieku od 10-15 lat do udziału w treningach kajakowych na przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 codziennie w godzinach 10-12. Tel. kontakt. 696-027-287
Zapewniamy :
W okresie wakacji organizujemy 10 dniowy obóz sportowy w Szteklinie
- całoroczne i bezpieczne szkolenie sportowe w zakresie kajakarstwa zapewniające wszechstronny rozwój
- udział w zawodach kajakowych
- udział w letnich i zimowych zgrupowaniach sportowych
- w okresie zimowym zajęcia na basenie, sali, siłowni

Nadesłał: Malborski Klub Sportowy Nogat