Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Burmistrz gościł rekordzistkę Polski w pływaniu

2016-11-28 15:01:12 (ost. akt: 2016-12-01 12:50:08)

24 listopada br., na zaproszenie burmistrza Marka Charzewskiego, w urzędzie miasta gościła zawodniczka MAL WOPR Paulina Cierpiałowska - najlepsza 11-latka w pływaniu i od ponad dwóch tygodni posiadaczka rekordu Polski na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:02,70 s.

Podczas spotkania burmistrz wręczył Paulinie upominek i pogratulował wspaniałej postawy. Wyraził największe uznanie za osiągnięcie tak wysokiego wyniku sportowego. Podkreślił również, że zdobycie rekordu Polski to sukces, z którego dumna jest cała społeczność Malborka.

Pływaczka przyszła do burmistrza z mamą i trenerką Dorotą Grzywacką. Paulina opowiadała o swoim dniu powszednim, o wyrzeczeniach i radości ze zdobywania kolejnych osiągnięć. Nie jest to typowe życie nastolatki, swój czas wolny poświęca głównie na treningi i nadrabianie zaległości w szkole, związane z częstymi wyjazdami na zawody. Paulina jest jednak świadoma tego, że tylko ciężką pracą dochodzi się do mistrzostwa i nie zamierza zwalniać. Przed nią kolejny rok i próby pobicia rekordu wśród 12-latek.

Obie z mamą podziękowały trenerkom, wspomniały również pierwszego trenera Roberta Jędrzejczaka, który zaszczepił w Paulinie miłość do pływania.

Na zakończenie spotkania burmistrz życzył pływaczce dalszych sukcesów, powodzenia w szkole i radości w życiu osobistym.