Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

UKS Bombek na turnieju w Monheim nad Renem

2019-06-24 14:33:01 (ost. akt: 2019-06-24 14:34:12)

UKS Bombek ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Malborku uczestniczył w dniach 7-11 czerwca br. w międzynarodowym turnieju hokeja na rolkach w partnerskim mieście Monheim nad Renem, dokąd pojechał na na zaproszenie zaprzyjaźnionej drużyny Skunks.

Nasi zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - U12, U15 i kategoria open. Najmłodsi zaprezentowali się świetnie, przegrywając tylko jeden mecz i ostatecznie zajęli 2 miejsce, U15 zajęło trzecie miejsce a najstarsi zawodnicy 4 lokatę.

Malborski Klub współpracuje dopiero od dwóch lat z Klubem Skunks z miasta partnerskiego Monheim a już możemy się pochwalić nie tylko uczestnictwem w turniejach ale także wspólnymi obozami i wymianą doświadczeń. Młodzi sportowcy mieszkali u rodzin zawodników z Monheim, dzięki czemu mogli się jeszcze lepiej poznać, a program przygotowany przez naszych przyjaciół z Niemiec był bardzo napięty.

Oprócz dwudniowej rywalizacji w hokeju na rolkach nasi zawodnicy mieli okazję zwiedzić miasto, stadion Bayer Leverkusen a także spróbować swoich sił na nartach wodnych. Kolejny turniej, mający na celu integrację, wymianę młodzieży między naszymi miastami już w przyszłym roku, tym razem w Malborku.

Wyjazd był współfinansowany przez UM Malborka a także SP nr 3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark oraz rodziców małych hokeistów.

- W trakcie wyjazdu na turniej w Niemczech, zawodniczka UKS Bombek SP3 Nadia Ratajczyk znalazła się na liście rezerwowej kadry juniorek w hokeju na lodzie - gratulujemy – mówi trener Sławek Nawrocki. - Nadia jest bramkarką, w tym sezonie grała w żaku starszym U14 (wspólna drużyna UKS Wikingowie/UKS Bombek SP3 Malbork), w GKS Stoczniowiec Gdańsk gdzie jest drużyna kobieca i do której nasza bramkarka została wypożyczona. W tym sezonie jeszcze nie zadebiutowała, mamy nadzieję że w przyszłym się to uda, czego jej wszyscy życzymy - dodaje.

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3.

Informacja i zdjęcie: UKS Bombek