Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Bombers Malbork mistrzem Polski w hokeju na rolkach 2019

2019-06-24 10:03:52 (ost. akt: 2019-06-24 10:13:05)

W miniony weekend w Gdańskiej Hali Olivii rozegrany został turniej finałowy mistrzostw Polski w hokeju na rolkach w kategorii senior. Zespół z Malborka okazał się najlepszą drużyną zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Wcześniej jednak, aby dostać się do finałowej ósemki trzeba było zająć jedno z 4 miejsc w grupie północnej, które dawało awans do rozgrywek finałowych. Malborski zespół zwyciężył w rywalizacji w grupie północnej i został rozstawiony w grupie A wraz z Naprzód Janów, Luce Bielsko Biała oraz Sport Rebel Gdańsk, w grupie B zmierzyły się zespoły Marsjan Opole, Polonii Bytom, ŁKH Łódź oraz obrońcy tytułu z roku 2018 Mad Dogs Sopot.

- Bombersi przegrali swój pierwszy mecz w grupie z Naprzodem Janów 2:6, w kolejnym zwyciężyli 6:3 Luce Bielsko Biała i aż 13:2 Sport Rebel Gdańsk. Jednak aż trzy zespoły z grupy zgromadziły taką samą ilość punktów i do ustalenia potrzebna była mała tabela, w której nasz zespół uplasował się na 3 miejscu w grupie. Zatem, aby dalej walczyć o medale, musieliśmy wygrać mecz barażowy o półfinał z obrońcą tytułu Mad Dogs Sopot. Faworyzowany zespół z Sopotu uległ Bombersom 4:1 i to "krzyżacy" awansowali do półfinałów, gdzie zmierzyli się z Naprzodem Janów. Był to rewanż za mecz grupowy, z którego malborski team wyciągnął wnioski i choć to Bombersi strzelili 2 pierwsze bramki to zawodnicy z Janowa zdołali zremisować, jednak dołożyli kolejne dwa trafienia. Obydwa zespoły walczyły o finał do ostatniej minuty a wynik końcowy dający awans do historycznego finału to 4:3 dla Bombers Malbork – relacjonuje trener Sławomir Nawrocki. - W finale nasz zespół zmierzył się z faworytem, wielokrotnym mistrzem Polski w hokeju na rolkach, w którego składzie zagrał miedzy innymi jeden z najlepszych hokeistów, reprezentant Polski w hokeju na lodzie, na co dzień zawodnik grający w niemieckiej lidze DNL1 Paweł Dronia. Marsjanie Opole prowadzili 3:0 i kiedy wydawało się , że nic ich już nie powstrzyma Bombersi pokazali charakter i zdołali zremisować a w ostatnich dwóch minutach strzelić kolejne trzy bramki, aby ostatecznie zwyciężyć 6:3 faworyzowany zespół z Opola i sprawić sporą niespodziankę zdobywając tytuł Mistrza Polski Seniorów w Hokeju na Rolkach 2019 !!! – dodaje.

Bombers Malbork zagrał w składzie: bramkarze Wiktor Kopyciński i Filip Świderski, Szymon Marzec, Oskar Lehmann, Maciej Rompkowski, Gilbert Leśniak, Josef Vitek, Michał Nawrocki, Szymon Cyganowski, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski, Michał Naróg i Michał Sadowski, trener Sławomir Nawrocki.

Szymon Marzec strzelił najwięcej bramek w finałach MP i został królem strzelców, Oskar Lehmann został wybrany najlepszym obrońcą mistrzostw a Wiktor Kopyciński najlepszym bramkarzem.

W składzie grała piątka wychowanków UKS Bombek SP3 - Michał Nawrocki, Michał Sadowski, Szymon i Maciej Cyganowscy oraz Radek Czerniewski, pozostali zawodnicy grają na co dzień w Klubie MH Automatyka Gdańsk, który wspiera malborski zespół.

Trójka zawodników UKS Bombek została powołana do kadry U18 na Mistrzostwa Świata w Barcelonie, które odbędą się w dniach 29.06 - 04.07.2019 - Michał Nawrocki, Michał Sadowski i Szymon Cyganowski. Trenerem kadry jest Sławomir Nawrocki. Rok temu nasza reprezentacja zajęła 12 miejsce wygrywając 4 mecze i 4 przegrywając, w tym roku w grupie zmierzymy się z zespołami ze Szwecji, Francji i Indii.

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3.

informacja i zdjęcia: Bombers Malbork