Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Dobry występ zawodników MAL WOPR na Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

2019-06-24 08:33:50 (ost. akt: 2019-06-24 08:38:06)

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat są odpowiednikiem Mistrzostw Polski dla tych kategorii wiekowych. Zawody odbywają się w dwóch rundach w kilkunastu ośrodkach w całej Polsce po czym wyniki zestawiane są przez Komisję Pływania w Polskim Związku Pływackim i w ten sposób tworzona jest klasyfikacja ogólnopolska. Pływacy MAL WOPR, którzy z powodu zamknięcia malborskiej pływalni, od stycznia tego roku dojeżdżali na treningi do Elbląga, mimo braku odpowiedniej liczby treningów spisali się w mistrzostwach doskonale.

W piątek do odległego Gorzowa Wlkp. wyjechała trójka trzynastoletnich zawodników MAL WOPR. W upalnym Gorzowie startowało 347 zawodników, a nasza zaledwie trzyosobowa ekipa zajęła ostatecznie doskonałą, 25 lokatę w zestawieniu 53 klubów. Na krajową klasyfikację indywidualną będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale już dziś możemy powiedzieć, że najlepiej spośród naszych zawodników spisała się Wiktoria Grabara, która wywalczyła najwyższy wynik punktowy spośród naszych pływaków. Pokonując dystans 100m stylem dowolnym w czasie nowego rekordu życiowego 1:03,59 zdobyła aż 513pkt FINA. Nasza zawodniczka we wszystkich swoich startach plasowała się w pierwszej dziesiątce startujących, a najwyższą, piąta lokatę, zajęła na dystansie 200m stylem grzbietowym, w którym popłynęła tylko o 0,02s wolniej od swojego dotychczasowego rekordu życiowego. Do swoich zdobyczy Wiktoria dorzuciła jeszcze nową życiówkę na 400m stylem dowolnym wynoszącą od minionej niedzieli 4:51,89. w Gorzowie startowali też Kamil Czarnota, który była 12 na 200m stylem grzbietowym oraz zaliczył nowy rekord życiowy na 100m stylem dowolnym (1:05,40s) oraz Aleksandra Ziemińska, której co prawda nie udało się wywalczyć życiówek ale na 400m stylem dowolnym zajęła dobrą, 15 lokatę w zestawieniu 74 trzynastoletnich pływaczek.

W sobotę swoje starty w ramach Drużynowych Mistrzostw Młodzików, rozpoczęli w Gdańsku zawodnicy w kategorii 12 lat. Ekipa MAL WOPR reprezentowana była przez pięcioro zawodników. W tej kategorii wiekowej najlepiej wypadła Michalina Zielska. Podobnie jak Wiktoria w Gorzowie, w Gdańsku Michalina zajmowała we wszystkich swoich występach lokaty w pierwszej dziesiątce sklasyfikowanych zawodniczek. Najlepiej spisała się na 100m stylem motylkowym, w którym poprawiając swój rekord życiowy aż o blisko 5s (1:27,82) zajęła 6 miejsce. Spektakularny wstęp zanotowała też na 400m stylem dowolnym, w którym dotychczasowy rekord życiowy „obcięła” aż o 13s i z czasem 5:37,96 zajęła 9 miejsce. Tę samą lokatę zajmowała także w wyścigach na 100m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym. Na wielkie brawa po Gdańskich zawodach zasłużyła doskonale rozwijająca się Zuzanna Suska. Zuza poprawiła życiówki we wszystkich swoich startach, a w klasyfikacji delfinistek zameldowała się na 8 miejscu. Po dwa rekordy życiowe zaliczyli też Antoni Rozalewicz oraz Igor Jastrzębski. Ten ostatni startował w Mistrzostwach tylko w sobotę ale spisał się doskonale bowiem z dwoma życiówkami w swoich dwóch startach zajmował dwukrotnie 10 lokatę. Podobnie jak Igor tylko jednego dnia startowała w zawodach Agata Kupińska, której udało się z kolei zanotować jeden rekord i 13 lokatę na 100m stylem motylkowym.

W minionych Mistrzostwach Młodzików zawodnicy MAL WOPR po raz pierwszy startowali w nowych strojach. Koszulki i spodenki zakupione zostały dzięki pomocy naszych przyjaciół, na których malborscy pływacy zawsze mogą liczyć. Pływacy MAL WOPR oraz trenerki i rodzice zawodników serdecznie dziękują firmom Leier, Nyborg Mawent, BIG TAD Tadeusz Łukowski, Transport Lubiński, a także Gminie Stare Pole, która wsparła zawodniczki ze Starego Pola właśnie. Dzięki Wam możemy cieszyć się z nowego sprzętu, na których z dumą prezentujemy Wasze logo.