Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Etna Kontrabande wyda nową płytę i zagra między innymi w partnerskim Monheim nad Renem

2019-06-19 13:14:01 (ost. akt: 2019-06-19 13:19:50)

Grupy Etna Kontrabande nie trzeba Malborczykom przedstawiać. Ich fuzja reggae ska z elementami rocka i wysublimowaną elektroniką od lat znana jest fanom muzyki niezależnej. Dodatkowo front mani grupy – Jarosław Pacanek (z pochodzenia Sztumianin) oraz Łukasz Godlewski (z pochodzenia Malborczyk) stanowią niewątpliwie ważne osobowości pomorskiej sceny kulturalnej.

Zespół mieliśmy szansę usłyszeć w Malborku z okazji Majówki w 2018 r. Fani muzyki reggae z pewnością zauważyli zmianę stylistyczną grupy odbiegającą obecnie od roots reggae a opierającą się głównie na stylistyce modern reggae i dub.
Zespół zapowiada wydanie piątego albumu „Miejskie historie”. Premiera płyty zbiega się z XX-leciem istnienia grupy, a co za tym idzie, organizacją trasy promocyjno-urodzinowej. Członkowie grupy zdradzają, że będą to koncerty nie tylko na polskich festiwalach.

Zespół, jako jedyna w historii grupa z Polski, został zaproszony na festiwal „One Love” w Wielkiej Brytanii, ponadto zagra koncerty m.in. w Londynie, Kolonii i Berlinie. W czerwcu, na zaproszenie stowarzyszenia Sojus 7 działającego w partnerskim mieście Monheim am Rhein, grupa wystąpi na festiwalu „Music frei machen”.

Informacja i zdjęcia: Etna Kontrabande


http://m.82-200.pl/2019/06/orig/etna-kontrabande-photo-2019-4660.jpg