Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Kajakarze walczyli o Puchar Nogatu

2019-06-17 11:36:11 (ost. akt: 2019-06-18 07:46:22)

W sobotę, 15 czerwca br. w Malborku na Nogacie zakończyły się zmagania kajakarzy w najstarszych regatach w Polsce.

Regaty o Puchar Nogatu rozgrywane są w Malborku od 1964 r. i są poświęcone pamięci wieloletniego działacza, trenera i twórcy malborskiego kajakarstwa Józefa Wiatr. Organizatorem regat jest Malborski Klub Sportowy Nogat wraz z miastem Malbork.

Do regat zgłosiło się 150 kajakarzy z 11 klubów z północnej Polski. Zawodnicy ścigali się na dystansach 200m i 500m w kategoriach senior, junior, młodzik oraz dzieci. Były to regaty, w których startujący zawodnicy walczyli o medale i nagrodę główną – Puchar Burmistrza Miasta Malborka . Należy wspomnieć, że wielu wśród startujących zawodników to ścisła czołówka krajowa i reprezentanci kadry narodowej.

W wyścigu memoriałowym K-1 500 m juniorów, który jest głównym wyścigiem zawodów, triumfował w tym roku Adam Witkowski z Olimpii Elbląg. Puchar Burmistrza Miasta Malborka w jego imieniu wręczył prezes MKS Nogat.

Aktualnie najbardziej utytułowany zawodnik MKS Nogat, Wiktor Żarski nie startował w malborskich regatach. Obecnie przebywa w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu na zgrupowaniu Kadry Polski Juniorów przed Mistrzostwami Europy.

Dobre występy odnotowali młodsi zawodnicy Nogatu. W konkurencji K-1 500m juniorów młodszych Krzysztof Rybka w swoim wyścigu był szósty a wśród młodzików Marek Kaźmierczak zajął siódmą pozycję.

W najliczniej obsadzonej kategorii dzieci w konkurencji K-1 500m najlepszym zawodnikiem Nogatu został Maciej Kaźmierczak .W eliminacji zajął drugie miejsce a w finale uplasował się na piątej pozycji.

Malborski Klub Sportowy Nogat dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji regat. Dziękujemy jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów zarówno na lądzie jak i na wodzie.

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta i chłopców w wieku od 10-15 lat do udziału w treningach kajakowych na przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 codziennie w godzinach 16-18. Tel. kontakt. 696027287

Klub zapewnia:

- całoroczne i bezpieczne szkolenie sportowe w zakresie kajakarstwa zapewniające wszechstronny rozwój
- udział w zawodach kajakowych
- udział w letnich i zimowych zgrupowaniach sportowych
- w okresie zimowym zajęcia na basenie ,sali, siłowni

Dodatkowo w okresie wakacji Klub organizuje 10 dniowy obóz sportowy w Szteklinie.

informacja i zdjęcia: Malborski Klub Sportowy Nogat