Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kolejny sukces kajakarza MKS Nogat Wiktora Żarskiego

2019-06-10 11:16:54 (ost. akt: 2019-06-10 11:17:07)

Wiktor Żarski zajął drugie miejsce w finale wyścigu K-1 1000m podczas Regat Eliminacyjnych Juniorów, które się odbyły w miniony weekend w na torze regatowym w Bydgoszczy.

Każdego roku na początku czerwca Polski Związek Kajakowy organizuje ogólnopolskie regaty, których podstawowym celem jest sprawdzenie poziomu startowego polskich juniorów i wyłonienie spośród nich przez trenerów Kadry Polski, reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Na podstawie zdobytego miejsca i osiągniętych dotychczas wyników, Wiktor jest w kręgu pretendentów do reprezentowania naszego kraju. Oficjalnie dowiemy się w najbliższych dniach po dokonaniu analiz przez sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kajakowego.

Zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat od niespełna roku jest w składzie kadry Polski.

Dwa tygodnie temu startował w Międzynarodowych Regatach Kajakowych w Bratysławie.

Były to nieoficjalne mistrzostwa Europy. Trenerzy dokonywali próbnych składów i zestawiali ze sobą perspektywicznie osady z myślą o lipcowych Mistrzostwach Europy .

Wiktor Żarski wystawiony był w konkurencji K-2 500m i 1000m z Damianem Liskowiakiem z UMKS „Zryw” Wolsztyn i z powodzeniem zakwalifikowali się do ścisłych finałów.

W najbliższą sobotę tj. 15 czerwca o godz. 11.00 na Nogacie na wysokości przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1 odbędą się coroczne już LV Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu, na których konkurencja juniorów będzie silnie obsadzona przez wielu zawodników ze ścisłej czołówki krajowej.

informacja i zdjęcie: MKS NOGAT