Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Medale na 100-lecie Istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża

2019-06-04 13:49:45 (ost. akt: 2019-06-04 13:56:56)

27 maja br. w Szkole Łacińskiej w Malborku odbyła się uroczysta Rejonowa Gala wręczania medali 100-lecia Istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Ideą tego wydarzenia było wręczenie 100 medali osobom i instytucjom, które wieloletnią aktywną działalnością wspierali rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża przez swoją postawę, szlachetność i solidarność z drugim człowiekiem na przestrzeni ostatniego wieku.

Uroczystość uświetniły występy młodych muzyków Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku.

Wśród wyróżnionych były osoby które niosły bezinteresownie pomoc potrzebującym, krwiodawcy, instytucje samorządowe, szkoły, przedsiębiorstwa, zakłady pracy, stowarzyszenia. Medal otrzymali również Urząd Miasta Malborka oraz burmistrz Marek Charzewski. Miła atmosfera i życzliwość podczas spotkania była okazją do wspomnień z działalności Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku i nie tylko.

Na koniec Uroczystej Gali Prezes Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku przekazał szczere i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otrzymali medale 100-lecia PCK. Podziękował sponsorom, Starostom Malborka i Sztumu, Panom Burmistrzom Malborka i Sztumu, Wójtom Gmin z powiatu malborskiego i sztumskiego. Dziękował działaczom i wolontariuszom za serce, poświęcony czas w realizacji zadań statutowych PCK.

informacja i zdjęcia: PCK Malbork