Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Malwira po raz kolejny…. czyli tradycyjny rajd licealistów

2019-06-03 10:11:33 (ost. akt: 2019-06-03 10:12:50)

Początki Malwiry sięgają lat sześćdziesiątych, kiedy to kilkoro „zapaleńców” I Liceum Ogólnokształcącego (pani Stanisława Kłopotowska, Władysław Piskunowicz i Mieczysław Balawender), zachęcając młodzież do aktywności, zaproponowało wspólny rajd, by poznać uroki Ziemi Malborskiej. W ciągu wielu lat impreza nie zmieniała swojego charakteru - celem nadrzędnym zawsze była integracja społeczności uczniowskiej poprzez walory krajoznawcze.

- Tegoroczny MALborski WIosenny RAjd odbędzie się w najbliższy czwartek 6 czerwca. Hasłem przewodnim jest tym razem „Dzień bez śmiecenia - zaczynam od siebie”. Szkolny happenig ma zachęcać do prostych działań ograniczających ilość odpadów. Jako szkoła, w której ekologia jest uczniom bliska, przygotowujemy cztery przewodnie hasła, z którymi będziemy przemierzać trasę do Śluzy Szonowo – informują organizatorzy.

hasło UNIKAM, czyli rezygnuję z produktów jednorazowego użytku i kupuję rzeczy bez zbędnych opakowań;

hasło PLANUJĘ, czyli zachęcam do przemyślanych zakupów;

hasło SEGREGUJĘ, czyli porządkuję odpady;

hasło WYKORZYSTUJĘ, czyli nadaję odpadom drugie życie.

- Podczas wędrówki do mety wypełnimy czas rozwiązując zadania konkursowe, a nagrody czekają również tych, którzy zwyciężą w konkurencjach sportowych – zachęca do udziału I LO.

informacja: I LO w Malborku