Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

33 Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate

2019-05-31 10:57:38 (ost. akt: 2019-05-31 14:26:20)

W weekend 18-19 maja we Wrocławiu odbyły się 33 Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate. W zawodach nie zabrakło przedstawicieli Malborskiego Klubu Kyokushin.

Wrocławska Orbita była w weekend areną zmagań 33 wagowych mistrzostw Europy w karate kyokushin. Były to pierwsze zawody takiej rangi, organizowane przez Wrocław. Zmagania sportowców na żywo oglądało kilka tysięcy sympatyków tego sportu.W zawodach wzięło udział 720 zawodników z 29 krajów. Za organizację zawodów odpowiedzialny był Wrocławski Klub Kyokushin Karate Agnieszka i Sylwester Sypień. Sędzią głównym zawodów był Shihan Gorai z Japonii.

Do Wrocławia udała się również reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin w składzie: Sędziowie Sensei Wojciech Kunicki, Maciej Kaczyński oraz zawodnicy Sensei Marcin Kondra, Marta Owedyk, Senpai Miłosz Wolak, Maciej Wójtowicz, Katarzyna Proch, Aleksandra Nowicka, Marcel Falkowski, Aleksander Liss, Dominika Liss oraz Robert Łagidze.

W części kata(prezentowanie układów technicznych) która odbywała się na początku zawodów, do finału kategorii seniorów weszli i zajęli bardzo wysokie miejsca Marta Owedyk 5 pozycja oraz Miłosz Wolak 4 pozycja. Jak zaznaczył prezes MKKK Sensei Wojciech Kunicki to największy sukces klubu w tej kategorii na przestrzeni blisko 40 lat jego istnienia. Siódme miejsce niestety nie wchodząc do finału w tej kategorii zajął Sensei Marcin Kondra, do uczestnictwa w finałowej serii zabrakło mu jedynie 0.5pkt. Do konkurencji kata wśród seniorów przystąpiło 23 zawodników, seniorek 18 zawodniczek. W konkurencji kumite(walka) seniorów MKKK nie posiadał swoich reprezentantów.

W niedzielę odbywały się zmagania juniorów. Reprezentanci MKKK w kategorii kata jak i kumite odpadli w eliminacjach tych zmagań. Dla wielu z nich był to pierwszy start na imprezie tak wysokiej rangi.

Startem we Wrocławiu Malborski Klub Kyokuyshin Karate zakończył starty w zawodach w tym sezonie startowym (wrzesień-czerwiec). Następne zawody już na jesieni. Aktualnie zawodnicy przygotowują się do egzaminu na stopnie kyu oraz do obozu sportowego, którego gościem będzie aktualny vice mistrz wagowy Mistrzostw Europy, legenda kyokushin Sensei Alejandro Navarro. Obecność tego zawodnika na klubowym obozie jest ogromnym sukcesem organizacyjnym zarządu MKKK.

Marcin Wiśniewski
Malborski Klub Kyokushin Karate