Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wystawa "Malbork Made Inclusive" otwarta!

2019-05-30 09:59:43 (ost. akt: 2019-05-30 10:50:07)

W środę 29 maja w Szkole Łacińskiej odbył się wernisaż wystawy "Malbork Made Inclusive". Prace zaprezentowane tego dnia powstały w ramach międzynarodowego projektu z programu ERASMUS + KA2, który dotyczy włączenia społecznego młodych osób z grupy zagrożonej wykluczeniem. Twórcami prac byli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychoawczego w Malborku. Młodzi uczestnicy projektu tworzyli swoje prace graficzne pod okiem Agaty Szumskiej - pracownika Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

„Malbork made inclusive”, powstał z inicjatywy Erlinga Zandfelda z organizacji Maleriforetagen i Vast z Goteborga w Szwecji, we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Umowę na realizację projektu podpisano w październiku 2018 roku. Szczególną uwagę w projekcie przywiązuje się do prac artystycznych, których wykonanie ma zwiększać samoocenę uczestników, ich kompetencje społeczne, wpływać na poprawę ich wizerunku.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Erling Zandfeld przedstawił prezentację o realizacji podbnego przedsięwzięcia w Szwecji, przybliżył zagranicznych partnerów całej akcji oraz wyraził nadzieję, że ten wspólny projekt to dopiero początej dalszej dobrej współpracy.

Młodzi twórcy otrzymali gratulacje oraz upominki od Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego, dalszych sukcesów życzył również Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz oraz Dyrektor MOW Dariusz Miąskowski.

Tego wieczoru wychowankowie MOW zaprezentowali jeszcze jeden ze swoich talentów. Obecni w Szkole Łacińskiej mogli wysłuchać rapu w ich wykonaniu.

Wystawa dostępna będzie dla odwiedzających od 30 maja do 12 czerwca w Szkole Łacińskiej - sala Multicentrum - Galeria Żółta +1 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00).