Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Pływacy MAL WOPR rozpoczęli zmagania w mistrzostwach Polski

2019-05-27 09:50:05 (ost. akt: 2019-05-27 09:53:07)

Dotychczasowe Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci zmieniły nazwę na Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10, 11 lat. Niemniej jednak wciąż jest to najważniejsza impreza dla najmłodszych adeptów pływania w naszym kraju. Zawody odbywają się równocześnie we wszystkich okręgach i mają ściśle określony, dwudniowy program. W okręgu pomorskim mistrzostwa te odbyły się w miniony weekend w Kościerzynie i zgromadziły na starcie 176 młodych pływaków z 14 klubów. Malbork reprezentowany był przez dziesięcioro najmłodszych zawodników MAL WOPR, w tym trzy debiutujące, zaledwie dziesięcioletnie pływaczki.

I to właśnie im należą się największe brawa po kościerskich zawodach. Oliwia Bieniecka, Karolina Kwitnewska i Hania Rozalewicz spisały się doskonale, a co najważniejsze zaliczyły nowe rekordy życiowe. Oliwia i Karolina wywalczyły po dwie nowe życiówki, zaś Hania jedną. Dziewczęta na zawodach w Kościerzynie nabrały nowych doświadczeń, co z pewnością zaprocentuje w kolejnych startach. Owoce coraz większego doświadczenia, a także wytężonej pracy na treningach może zbierać już najlepszy aktualnie jedenastolatek MAL WOPR, Sławomir Szpaczyński. Sławek jako jedyny z naszej ekipy może wpisać na swoje konto aż cztery nowe rekordy życiowe wywalczone we wszystkich swoich startach. Również w klasyfikacji generalnej wypadł najlepiej, bowiem na 56 jedenastoletnich pływaków zajął bardzo dobrą, 7 lokatę. Sławek musiał też przełknąć gorycz najbardziej nielubianego miejsca dla sportowca, gdy w wyścigu na 50m stylem motylkowym zajął czwartą lokatę. Jednak we wszystkich swoich startach zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, co daje ogromne nadzieje na dalszy rozwój tego obiecującego pływaka. Trzy nowe rekordy życiowe wywieźli z Kościerzyny Olaf Gwiazdowski i Cyprian Piróg. Postawa obu naszych zawodników zasługuje na pochwałę, bowiem Olaf przystąpił do zmagań bardzo zmotywowany i spisał się zdecydowanie powyżej oczekiwań zważywszy na nierówną pracę treningową, z kolei Cyprian walczył nie tylko z rywalami ale również z chorobą. Dwie życiówki wpisali w Kościerzynie na swoje konto Nikola Zborowska i Patryk Grapentyn, a po jednej Patryk Gross i Dawid Patoka.

Podsumowując najważniejsze zawody dla naszych zawodników kategorii dzieci, należy podkreślić ich wielką determinację i ambicję. W tej trudnej sytuacji w jakiej pływacy MAL WOPR znajdują się od stycznia tego roku gdy dojeżdżają na treningi do Elbląga, walczą na zawodach z rywalami jak równy z równym. Należy wierzyć, że wystarczy im hartu ducha i gdy tylko wrócą na rodzimą pływalnię ich wyniki jeszcze bardziej znacząco zapiszą się w historii pomorskiego i krajowego pływania. Na wyniki naszych zawodników w ogólnopolskiej klasyfikacji dzieci będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, już na tę chwilę jednak cieszymy się z ich doskonałej postawy w Kościerzynie.