Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dni Otwarte I LO

2019-05-27 09:03:36 (ost. akt: 2019-05-27 09:33:44)

W środę 22 maja młodzież z malborskich (i nie tylko) szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych miała okazję zobaczyć I Liceum Ogólnokształcące „od środka”.

Dni otwarte, zorganizowane przy dużym nakładzie pracy uczniów oraz nauczycieli (na czele z panią Łukasiewicz), rozpoczęły się o godzinie 10.00 krótkim wystąpieniem pani dyrektor Hanny Lalak. Przywitała ona wszystkich przybyłych i przekazała głos Jankowi Zapolskiemu-Downar i Marcie Orlich z Samorządu Uczniowskiego. Przedstawili oni pokrótce tradycje naszej szkoły, a także opowiedzieli o innowacyjnych inicjatywach uczniów , m.in. Młodzieżowym Radiu Bigos oraz projektach przygotowanych w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Później nasi goście mogli wybrać się na zwiedzanie szkoły, które było tak pomyślane, by mogli pójść na różne zajęcia, adekwatne do ich zainteresowań. Podążali czterema trasami, odzwierciedlającymi profile klas w naszej szkole: matematyczno-fizycznej, humanistycznej, biologiczno-chemicznej oraz lingwistyczno-ekonomicznej.
W każdej klasie nauczyciele wspomagani przez swoich wychowanków przygotowali ciekawe, interaktywne zajęcia: gimnazjaliści wraz z ósmoklasistami wzięli udział w quizach tematycznych (zarówno tradycyjnych, jak i stworzonych dzięki aplikacji Kahoot), rozwiązywali zagadki oraz różnorodne zadania, a w przerwach mogli zapytać się swoich starszych kolegów oraz „ducha” Sienkiewicza o życie szkolne.

Uczniowie przygotowali również kawiarenkę z ciastami i owocami, stanowisko rysowania karykatur oraz różne zabawy sportowe na boisku. Sporym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zrobienia zdjęcia na tle naszego „sienkiewiczowskiego” baneru. Czas spędzony na zwiedzaniu urozmaicił nam także krótki koncert zespołu OpenBottleRecords.

Zainteresowanie dniem otwartym było bardzo duże – grupy zwiedzające zazwyczaj zajmowały całe sale lekcyjne. Wielu gości zdecydowało się zabrać ze szkoły dokumenty potrzebne do rekrutacji, inni zaś zaczęli rozważać zgłoszenie do naszego liceum. Miejmy nadzieję, że jak najliczniej spotkamy się na rozpoczęciu roku we wrześniu!
Nadesłała:Weronika Czermak