Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Uczniowie II LO na Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

2019-05-20 13:11:03 (ost. akt: 2019-05-20 13:17:44)

W niedzielę 19 maja br. odbyły się XXVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK , których gospodarzem było miasto Sopot. To w tej magicznej nadmorskiej miejscowości na terenie Parku Północnego uczniowie II LO w Malborku reprezentujący powiat malborski mogli sprawdzić się w udzielaniu pomocy w pozorowanych scenkach przygotowanych przez Pomorski Odział Okręgowy PCK.

Wśród spacerujących turystów i mieszkańców Trójmiasta uczniowie w składzie : Zosia Fijas, Sara Kołtunowska, Zuzia Amling, Oliwia Bartnicka (uczennice klasy 2 biomedycznej) oraz Sebastian Czupa (klasa 1 biomedyczna) zmierzyli się w nietypowych sytuacjach, w których najważniejsze było niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia.

Dużą wiedzą i opanowaniem wykazali się podczas poważnego wypadku na budowie oraz wypadku komunikacyjnego, gdzie było kilku poszkodowanych w stanie ciężkim. Bez wątpienia największą frajdę sprawiła im stacja, na której mogli zapoznać się z tajnikami ratownictwa linowego, gdzie pozorantem był ich opiekun Piotr Konopka. Ostatecznie po kilku godzinach rywalizacji , sklasyfikowani zostali na bardzo dobrym V miejscu, poprawiając zeszłoroczny wynik o dwa miejsca w klasyfikacji końcowej.

informacja i zdjęcia: II LO w Malborku