środa, 28 września 2022. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Znamy malborskich finalistów konkursu wiedzy o polskich zamkach gotyckich

2019-05-16 12:46:59 (ost. akt: 2019-05-16 12:48:05)

15 maja br. w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyły się gminne eliminacje konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, którego organizatorem jest Stowarzyszenie gmin ,,Polskie Zamki Gotyckie'' z siedzibą w Olsztynie. Malborskie eliminacje, w których wzięło udział 19 uczniów malborskich szkół podstawowych, przeprowadził Wydział Oświaty, Kultury i Sportu.

Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego, obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap gminny mamy już za sobą. Testy pisemne przygotowane zostały przez głównego organizatora.

Konkurs uroczyście otworzyła Naczelnik Wydziału OKS Małgorzata Krysik. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwała Komisja w składzie Kazimierz Lakowski, nauczyciel historii ze SP nr 8 w Malborku, Przewodniczący oraz Małgorzata Krysik, Marta Wróblewska i Halina Kloskowska.

Finał konkursu II etap centralny odbędzie się 6 czerwca br. w Urzędzie Miasta i Gminy we Fromborku, ul. Młynarska 5a w godz. 11:00- 15:00. Każdą gminę reprezentować będzie dwóch finalistów I etapu gminnego konkursu – pierwszego i drugiego miejsca.

Miasto Malbork w etapie centralnym reprezentować będą uczniowie, którzy zdobyli:

- I miejsce i tytuł finalisty Konrad Janusz, Szkoła Podstawowa nr 9
- II miejsce i tytuł finalisty Wojciech Goliński, Szkoła Podstawowa nr 2

Natomiast III miejsce zajęli (z tą sama liczba punktów) uczniowie :

- Dominika Wrzochalska, Szkoła Podstawowa nr 1
- Weronika Wieliczko, Szkoła Podstawowa nr 1
- Jakub Dąbrowski, Szkoła Podstawowa nr 6

Na zakończenie I etapu konkursu gminnego burmistrz Marek Charzewski wręczył uroczyście nagrody uczestnikom za zajęcie I, II ,III miejsca oraz dyplomy gratulacyjne wszystkim uczestnikom konkursu.

Gratulujemy finalistom, dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do tegorocznego konkursu.