Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Rekrutacja do Dziennego Domu Pobytu Petunia

2019-05-15 15:07:28 (ost. akt: 2019-05-15 16:15:35)

Od 3 grudnia 2018 r. przy Wyższej Szkole Gospodarki przy ul. Sikorskiego 45 w Malborku w godzinach 8-16:00 działa prężnie Dom Dziennego Pobytu Petunia w ramach projektu pt. „Nasz dom to dobre rozwiązanie” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawa sytuacji życiowej osób niesamodzielnych poprzez zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług opiekuńczych świadczonych w społeczności lokalnej i wzrost umiejętności opiekunów faktycznych w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi.

Dom Dziennego Pobytu Petunia jest miejscem dla osób starszych, samotnych. Aktywizuje społecznie i indywidualnie. Pomaga zorganizować i wypełnić dzień osobom, które zaprzestały aktywności zawodowej, zarówno tym, które wciąż rozpiera energia do działania, jak i tym, którzy tej energii szukają. Dom Dziennego Pobytu oprócz towarzystwa innych osób, zapewnia zajęcia w różnych dziedzinach:

- Usługi opiekuńcze i pielęgnacyjne
- Zabiegi relaksacyjno-usprawniające
- Możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych, plastycznych, muzycznych, informatycznych
- Pomoc psychologiczną, poradnictwo i wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz bieżących spraw życia codziennego
- Wspólne biesiadowanie, uczestnictwo w spotkaniach integracyjnych
- Wsparcie i specjalistyczne zajęcia dla opiekunów
- Smaczne i zdrowe posiłki: śniadania, przekąski, obiad
- Organizacja ciekawych wycieczek, imprez kulturalnych, rekreacyjnych i towarzyskich

Usługi opiekuńczo- terapeutyczne w Dziennym Domu Pobytu świadczą:
- Opiekun osoby niesamodzielnej
- Terapeuta zajęciowy
- Informatyk
- Fizjoterapeuta
- Prawnik
- Psycholog

Utworzone miejsce to przestrzeń, w którym każdy uczestnik zajęć będzie się czuł ważny i potrzebny, miejsce, do którego chce się wracać!

Obecnie trwa rekrutacja do II grupy projekt, dla której zajęcia rozpoczną się od 04.06.2019. Swoją kandydaturę, osoby niesamodzielne oraz ich opiekunowie, mogą składać osobiście lub telefonicznie, pod nr tel. 55-272-21-97, by następnie umówić się na spotkanie i wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz w siedzibie Dziennego Domu Pobytu Petunia przy ulicy Sikorskiego 45 w Malborku.http://m.82-200.pl/2019/05/orig/ulotka-4528.jpg