Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

The Nexus Project w Alternatywie

2019-05-13 10:56:33 (ost. akt: 2019-05-13 10:56:42)

17 maja (piątek) o godz. 19 w malborskiej Alternatywie, ul. Grunwaldzka 16-18, wystąpi The Nexus Project. Gdański zespół prezentuje na żywo autorskie kompozycje w stylistyce filmowo-elektronicznej w oryginalnych aranżacjach z klarnetem w roli głównej.

Artyści z Akademii Muzycznej w Gdańsku regularnie występują i stale tworzą nowy materiał, łącząc, zgodnie z mottem zespołu, "to, co najlepsze w muzyce". Stąd bierze się fuzja klasycznej formy i nowoczesnego brzmienia, zestawienie syntezatorów z fortepianami, energicznych improwizacji z liryzmem.

The Nexus Project wystąpi z premierowymi utworami z nadchodzącej płyty „Touches” oraz aranżacjami tematów, które są wykonawcom bardzo bliskie sercu.

Zespół wystąpi w składzie:
Wiktor Kozłowski (dyrygent, studia w klasie prof. Wojciecha Rajskiego, kształcił się m.in. u Maestro Riccardo Muti) – fortepian,
Łukasz Pikor (klarnecista i gitarzysta, członek wielu trójmiejskich orkiestr, także informatyk) – klarnet,
Michał Wilk-Krzemiński (kompozytor i producent muz., studia w klasie prof. Andrzeja Dziadka i dra Marka Czerniewicza, szkolił się także u Jana A. P. Kaczmarka) - syntezatory, elektronika.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia przed koncertem.