Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Muzeum Miasta Malborka otrzymało kolejną dotację na działania z zakresu animacji kulturalno-historycznej

2019-05-13 10:37:32 (ost. akt: 2019-05-13 10:40:26)

Tym razem działania te będą finansowane z programu "Patriotyzm Jutra", którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. "Patriotyzm Jutra" to ogólnopolski Program grantowy, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury.

Do tegorocznej edycji programu zgłoszono ponad 700 wniosków. Dofinansowanie otrzymało zaledwie 121 projektów, w tym złożony przez Muzeum Miasta Malborka projekt "Herbatka u Flatauerów. Międzypokoleniowe spotkania dyskusyjno-warsztatowe" . Projekt będzie realizowany od 28 maja. W zadania realizowane przez Muzeum Miasta Malborka włączone zostaną aż cztery pokolenia Malborczyków: przedstawiciele seniorów 70+, osoby dorosłe w wieku około 50 i 30 lat oraz młodzież licealna. W ramach projektu odbędą się dwa spotkania dyskusyjno-warsztatowe, o tradycjach, zwyczajach, modzie, sztuce, muzyce i miłości. Uczestnicy będą wspólnie rozmawiać o zmianach jakie zaszły w tych obszarach na przestrzeni lat. Wezmą też udział w niecodziennych warsztatach, m.in. w spotkaniu z zespołem muzycznym, z którym wspólnie stworzą nagranie i teledysk. Na zakończenie projektu odbędzie się międzypokoleniowy wieczorek z atrakcjami dla mieszkańców miasta.

Wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mejlowego.

tel. 884-994-005, e-mail: edukacja@muzeum.malbork.pl

Rekrutacja do projektu rozpocznie się 15 maja.

O szczegółach projektu będzie można czytać na bieżąco na stronie www.muzeum.malbork.pl oraz na muzealnym profilu Facebook.

Partnerem w projekcie będzie m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku, z którym Muzeum Miasta Malborka zamierza również w niedługim czasie stworzyć wspólną wystawę plenerową.