Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

W sobotę festyn z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

2019-05-08 13:54:33 (ost. akt: 2019-05-08 14:40:50)

W sobotę, 11 maja br. w godzinach 12.00-16.00 w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka na ul. Kościuszki odbędzie się festyn rodzinny z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. Jest to impreza integracyjna zorganizowana wspólnie przez wiele instytucji miejskich i powiatowych – Urząd Miasta Malborka, Starostwo Powiatowe w Malborku, Gminę Malbork, Powiatowy Urząd Pracy w Malborku, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku, Muzeum Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Szkoła Łacińska, Bank Spółdzielczy w Sztumie, PTTK Oddział Malbork, Wydział Zarządzania i Inżynierii Wyższej Szkoły Gospodarki w Malborku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Malborku.

Partnerami imprezy są: Intermarche, Cukier Polski, McDonald’s, Bar&Restauracja Bis, Piekarnia Koszykowa, Restauracja „U Flisaka”.

Program zapowiada się bardzo interesująco zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Loteria fantowa, w której każdy los wygrywa, wiele atrakcji dla dzieci, malowanie buziek, trampoliny, wypożyczenie rowerów elektrycznych do jazdy testowej, zajęcia edukacyjne w zakresie edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży to tylko niektóre z zapowiedzianych atrakcji.

Na pewno nikt nie będzie głodny. Serwowane będą darmowe kiełbaski z grilla oraz pierogi, a dla łasuchów wata cukrowa.

Niewątpliwą atrakcją będzie spacer po mieście śladem Funduszy Unijnych zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku. Zbiórka o godz. 14.30 przed Muzeum Miasta Malborka.

http://m.82-200.pl/2019/05/orig/15ue-4500.jpg