Piątek, 29 marca 2024. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Michał Nawrocki Mistrzem Polski Młodzików

2019-05-06 09:34:03 (ost. akt: 2019-05-06 09:38:50)

Michał Nawrocki zawodnik UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w barwach MKS Sokoły Toruń zdobył wraz z drużyną tytuł Mistrza Polski Młodzików w hokeju na lodzie, które odbywały się w dniach 23 - 28 kwietnia w Bytomiu. Michał gra w Niemieckim Dusseldorfer EG jednak w/g przepisu po zakończeniu sezonu mógł wrócić do Klubu z Torunia, którego barwy reprezentował w zeszłym sezonie grając na wypożyczeniu z macierzystego klubu z Malborka.

Dzięki dwóm zwycięstwom w meczach grupowych (z Sanokiem 5:3 i Nowym Targiem 6:1) Sokoły zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do półfinału. W trzecim meczu z Tychami Torunianie mogli pozwolić sobie nawet na przegraną (2:5). Michał w rozgrywkach grupowych strzelił 2 bramki. W półfinale zespół z Torunia zmierzył się z gospodarzami Polonią Bytom, jednym z faworytów do złotego medalu. Jednak to Sokoły pokazały charakter pewnie zwyciężając 5:3. Michał w meczu półfinałowym strzelił dwie bramki. W finale zmierzyli się z Naprzódem Janów zespołem, który na mistrzostwach nie przegrał żadnego meczu. Jednak już w 2 minucie Michał Nawrocki strzelił pierwszą bramkę dla Torunia, kolejne dwie dołożył w drugiej tercji, Naprzód odpowiedział tylko jednym trafieniem. Mecz finałowy zakończył się pewną wygraną Sokołów Toruń 3:1, a zawodnik rodem z Malborka popisał się hattrickiem ustalając wynik na 3:1 w 33 minucie strzelając bramkę w ważnym momencie z rzutu karnego. Przypomnijmy, że jest to już trzeci medal Michała zdobyty wraz z drużyną z Torunia i co ciekawe w każdym z trzech finałów strzelał ważne bramki. Dwa lata temu w przegranym meczu o złoty medal (1:3) bramka naszego zawodnika, w zeszłym roku wygrana w meczu o brązowy medal (2:1) obydwie bramki Michała i złoto z Naprzodem (3:1) trzy bramki.

Nawrocki strzelił najwięcej bramek w turnieju o mistrzostwo Polski młodzika w hokeju na lodzie w Bytomiu zdobywając tytuł króla strzelców.

Przypomnijmy, że Michał od sierpnia ubiegłego roku trenuje na co dzień w Niemczech w Klubie DEG Dusseldorf, z którym zakończył rywalizację na najwyższym poziomie w kategorii U17 na 8 miejscu w finale rozgrywek o mistrzostwo Niemiec, które odbywały się w Bad Tolz. Wcześniej drużyna DEG rywalizowała w grupie mistrzowskiej (6 najlepszych drużyn w Niemczech), Michał strzelił 9 bramek w lidze (5 strzelec w klubie) co dało mu 32 miejsce w lidze niemieckiej grając ze starszymi zawodnikami.

Kilka tygodni wcześniej Michał Muczeński wychowanek UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu także w Klubie MKS Sokoły Toruń zdobył wraz z drużyną złoty medal mistrzostw Polski w kategorii żak starszy U14.