Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Klaudia Wolanin brązową medalistką Grand Prix w aquathlonie

2019-04-30 12:01:19 (ost. akt: 2019-04-30 12:02:42)

W minioną sobotę (27.04) w Rumii odbył się IX Aquathlon Rumia 2019 będący jednocześnie jedną z 7 imprez Grand Prix Polskiego Związku Triathlonu w Aquathlonie pościgowym. Ta bardzo ciekawa impreza odbywa się cyklicznie od 2011 roku w terminie ostatniego weekendu kwietnia. Aquathlon Rumia to wydarzenie promujące sport, zdrowy tryb życia, a przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich uczestników.

Przypomnijmy, że aquathlon to dyscyplina składająca się z kombinacji pływania i biegu. Rywalizacja odbywa się na dystansach od 100 m do 1000 m w pływaniu oraz od 500 m do 5 km w bieganiu. Klasyfikacja podzielona jest na 8 kategorii wiekowych. Pływanie odbywa się na pływalni, natomiast bieganie na trasie w terenie. Konkurencja biegowa jest rozgrywana w formie wyścigu pościgowego, pierwszy do biegu startuje zawodnik, który osiągnął najlepszy czas pływania, a za nim następni w odstępie odpowiadającym stracie z części pływackiej. Podnosi to atrakcyjność wyścigu dla oglądających i kibiców, bowiem miejsce zajęte na mecie biegu jest ostatecznym rezultatem całych zawodów.

W tych bardzo ciekawych zawodach swój udział znacząco zaakcentowała Klaudia Wolanin, która na co dzień trenuje pływanie w MAL WOPR Malbork. Klaudia przygotowująca się do Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu, swój start w Rumi potraktowała jako sprawdzenie formy pływackiej ale i jako wykazanie swojej doskonałej formy biegowej. Dystans 400m stylem dowolnym nasza zawodniczka pokonała w czasie 5:16,7s tracąc 15s do trzeciej pływaczki. Do biegu ruszyła 32 sekundy po pierwszej zawodniczce z konkurencji pływania. Jednak w trakcie 2 kilometrowego biegu w rywalizacji młodziczek nastąpiło wiele przetasowań. Trzecia po pływaniu zawodniczka gospodarzy pobiegła tak dobrze, że linię mety pokonała jako pierwsza. Klaudii natomiast udało się pokonać aż o ponad 30s wybiegającą na trasę jako drugą zawodniczkę z Gdyni, dzięki czemu nasza zawodniczka przesunęła się o jedno oczko w klasyfikacji generalnej. Trzeci stopień podium był więc świetnym podsumowaniem walki i ambicji naszej pływaczki. Do dwóch pierwszych zawodniczek zabrakło nieco ponad 30s, tym bardziej cieszy więc brązowy medal „wydarty” na trasie biegu.

Gratulujemy Klaudii wierząc, że podobne trofea znajdą się w jej bagażu po lipcowych mistrzostwach Polski w pływaniu