Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Teatralne sukcesy grupy "No i Dobra!" z Klubu 22. BLT

2019-04-29 15:10:41 (ost. akt: 2019-04-29 15:12:21)

Grupa Teatralna "No i Dobra!" z Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku reprezentowała nasze miasto w finałach Konfrontacji Scenicznych w ramach Manewrów Scenicznych Wojska Polskiego w Krakowie. Grupa przeszła dwa etapy eliminacji, by znaleźć się wśród najlepszych spośród całego kraju.

W kategorii turniej grup scenicznych powyżej 16 lat "No i Dobra!" zaprezentowali swój najnowszy spektakl pt. "Hodowla masowa", zaś Emilia Karwasz wystąpiła w kategorii teatr jednego aktora że spektaklem "Wywiad" na podstawie opowiadania swojego autorstwa. Oba spektakle wyreżyserowała instruktorka Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego- Dominika Grenda.

Prezentacje w ramach festiwalu odbywały się w Klubie 6. Brygady Powietrznodesantowej, mieszczący się w pięknym neorenesansowym budynku oraz w legendarnej Piwnicy pod Baranami. Konferencje Sceniczne w Krakowie to konkurs finałowy z udziałem artystów klubów wojskowych z całej Polski. W jury zasiadały znamienite postaci ze świata sztuki jak prof. Ziuta Zajacówna, Renata Przemyk, Anna Kękuś oraz Jan Zdziarski.

Poziom był niezwykle wysoki, więc tym bardziej możemy być dumni z naszych artystów za zajęcie III miejsca! Spektakl "Hodowla masowa" w wykonaniu młodzieży z Grupy Teatralnej "No i Dobra!" zyskał uznanie za podejmowanie ważnych tematów społecznych, pełne pasji i zaangażowania aktorstwo. Nie zabrakło też ciepłych słów pod adresem reżyserki, Dominiki Grendy, podkreślając dobre prowadzenie aktorów, pomysłowość montaży scenicznych i przede wszystkim wyobraźnię plastyczną. Mamy nadzieję, że to nie ostatni sukces, szczególnie, że jedna z aktorek (Adrianna Syzdół) w czerwcu wyjeżdża, również na finały 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego do Ostrołęki.

informacja i zdjęcia: Grupa Teatralna "No i Dobra!" z Klubu 22. BLT w Malborku