Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Roztańczony weekend „Bursztynek” z nagrodami

2019-04-29 09:55:56 (ost. akt: 2019-04-29 09:58:27)

26 kwietnia br. zespoły z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji wyjechały n a X Ogólnopolski Festiwal Tańca Lębork 2019. Grupy Krasnale i Calineczki prezentowały się w 6 różnych kategoriach tańca, w zmaganiach wystąpiło również 7 solistek.

KRASNALE MINI (4-6 lat) debiutowały w kategorii FREESTYLE do 8 lat zdobywając III miejsce, a grupa KRASNALE 6-8 lat-II miejsce. W miniaturze do 11 lat, CALINECZKI MINI zajęły III-miejsce. Grupa KRASNALE do 11 lat w kategorii IFT-III miejsce, natomiast CALINECZKI w tańcu klasycznym do 11 lat zdobyły I-miejsce, a w tańcu współczesnym III-miejsce.

W tańcu solo do 11 lat wystąpiło 37 tancerzy. Nasze zawodniczki uplasowały się w 1-szej dziesiątce zdobywając: VI miejsca - Lila Kołodyńska( 6 lat), Ania Hawryszkiewicz (8 lat) i Zuzia Piątek (9 lat), VII miejsca - Julia Kuzikowska (10 lat) i Milena Ryś (10), VIII miejsce - Kaja Rej (7 lat) i IX miejsce -Gabrysia Bogalecka (8 lat).

- To ogromne sukcesy naszych solistek Lili, Gabrysi i Ani, które wystąpiły po raz pierwszy. Wszystkie zespoły prezentowały się bardzo dobrze, z czego jestem dumna i zadowolona – mówi kierownik grupy Celina Pacanowska.

Kolejnego dnia (27.04) o 4.30 rano dwie grupy wyjechały na Mazurskie Transformacje Tańca do Mrągowa. Startowały w kategorii Art Dance do 8 i 11 lat. Udział w festiwalu wzięło 50 zespołów z całej Polski. W naszej kategorii było 20 zespołów. Dużą a zarazem miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza grupa KRASNALE do 8 lat w składzie: Lila Kołodyńska, Nina Cielasińska , Zuzia Piątek, Karolinka Kozikowska, Iza Zawadzińska, Kaja Rej, Hania Ryś i Zosia Zadrejkowska. Tancerki zdobyły I miejsce i nagrodę pieniężną.

- Wspaniały festiwal, gdyż wszystkie 3 miejsca były w postaci nagrody pieniężnej. Dziękuję zespołom, które wyjeżdżały przez dwa dni na festiwale, rodzicom za pomoc w przebieraniu. Serdeczne podziękowanie składam wspaniałym sponsorom: Darii Sierla i Pawłowi Rej za piękne bluzeczki dla zespołu. Życzę miłego wypoczynku i naładowania baterii do kolejnych festiwali – dziękuje Celina Pacanowska.

informacja i zdjęcia: zespół „Bursztynki”