Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Mój płaski kraj Żuławy - promocja książki w bibliotece

2019-04-29 09:40:33 (ost. akt: 2019-04-29 09:45:27)

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników naszego regionu na spotkanie z Andrzejem Kasperkiem, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę "Mój płaski kraj Żuławy".

Andrzej Kasperek jest dr nauk humanistycznych, pisarzem, badaczem literatury, działaczem opozycji demokratycznej. Od 1985 roku pracuje jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Dworze Gdańskim. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę Back in the DDR i inne opowiadania. Autor esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego, Skrzydło wschodnie oraz tomu opowiadań Koronczarka. Obecnie pracuje nad nową książką o Jacku Kaczmarskim. Współpracuje z kwartalnikami „Bliza”, „Prowincja”, „Zeszyty Literackie” oraz z „Dziennikiem Bałtyckim”. Jest autorem prawie stu artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Pracuje społecznie w Klubie Nowodworskim i Żuławskim Parku Historycznym.

W swej twórczości i działalności badawczej zajmuje się przede wszystkim Żuławami, losami więźniów obozu Stutthof oraz życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego. Jego najnowsza książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o „płaskim kraju”, który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 maja 2019 roku w Mediatece (Szkoła Łacińska) na Starym Mieście na godz. 17. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu najnowszej książki Andrzeja Kasperka.

tekst: Danuta Czop, MBP

http://m.82-200.pl/2019/04/orig/kasperek-plakat-4480.jpg