Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Spędź „Wakacje z WOT”

2019-04-25 12:23:47 (ost. akt: 2019-04-25 12:25:18)

Uczniowie szkół średnich, studenci a także nauczyciele oraz wykładowcy mogą tegoroczne wakacje spędzić w wyjątkowy sposób - zostając żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Projekt „Wakacje z WOT” jest następstwem zakończonego sukcesem przedsięwzięcia ,,Ferie z WOT”, który skierowany był do uczniów szkół średnich oraz kadry dydaktycznej tych placówek. W nowej inicjatywie Wojsk Obrony Terytorialnej mogą wziąć udział również studenci oraz wykładowcy uczelni wyższych, dzięki czemu będą mogli odbyć szkolenia podstawowe, złożyć przysięgę wojskową i wstąpić w szeregi Terytorialsów bez konieczności rezygnowania z nauki lub pracy dydaktycznej.

Do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, lecz by dopełnić wszelkich formalności warto już teraz pomyśleć o udziale w projekcie. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio mogą złożyć wniosek we właściwej dla miejsca zameldowania Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub zgłosić swój akces za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Wcielenie ochotników do pomorskiej brygady odbędzie się 28 czerwca w 71 batalionie lekkiej piechoty w Malborku - tym samym rozpocznie się 16-dniowy cykl szkolenia podstawowego. Jego ukoronowaniem będzie uroczysta przysięga wojskowa, po złożeniu której staną się oficjalnie żołnierzami najmłodszego, piątego rodzaju polskich sił zbrojnych.

Warto przypomnieć, że zanim ruszy szkolenie w ramach „Wakacji z WOT”, 9 maja w 71 blp w Malborku nastąpi wcielenie rekrutów na tzw. „szesnastkę”, a 17 maja rozpocznie się 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Uroczysta przysięga żołnierzy, którzy w tych terminach zasilą 7 PBOT, odbędzie się 24 maja na placu Zwycięstwa w Słupsku.

informacja: Maciej Szalbierz, 7 PBOT
zdjęcie: archiwum 7 PBOT