Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Michał Muczeński, wychowanek UKS Bombek SP3 Mistrzem Polski czternastolatków

2019-04-19 08:59:30 (ost. akt: 2019-04-19 09:10:10)

W ubiegłym tygodniu czternastoletni zawodnik UKS Bombek SP3 Michał Muczeński wraz z drużyną MKS Sokoły Toruń – klubu, którego barwy reprezentuje grając na wypożyczeniu, zdobył tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie w kategorii żak starszy U14.

Michał do połowy sezonu 2018/2019, czyli do stycznia, rozgrywał mecze w barwach wspólnej drużyny UKS Bombek/UKS Wikingowie Elbląg w kategorii żak starszy, grał także w kategorii żak młodszy UKS Bombek SP3 Malbork. Jest bramkostrzelnym zawodnikiem, co było widać w statystykach indywidualnych rozgrywek KPOZHL.

Nasz zawodnik łącznie w tym sezonie strzelił aż 52 bramki. W żaku młodszym strzelił ich 35 w 10 rozegranych meczach, w żaku starszym strzelił 17 i 10 asyst w 23 meczach (10 bramek w barwach macierzystego klubu, 7 w barwach Sokołów na wypożyczeniu). Dało mu to 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej strzelców ligi KPOZHL na 124 sklasyfikowanych zawodników.

Droga do finału MKS Sokoły Toruń nie była łatwa, dwa przegrane mecze grupowe z UKS Niedźwiadki Sanok 5:7 i 5:6 z Legią Warszawa, z którą wcześniej w rozgrywkach eliminacyjnych do mistrzostw Polski ośmiokrotnie wygrywali oraz wysoka wygrana z GKS Stoczniowiec 13:1. I to dzięki różnicy bramek Sokoły awansowały do półfinałów. W dalszej fazie rozgrywek klub z Torunia był już nie do zatrzymania, wygrana z MOSM Tychy 7:2 i najcenniejsze zwycięstwo w walce o złoto kolejny raz z zespołem z Sanoka, tym razem w finale wygrana 3:1.

Michał Muczeński jest kolejnym utalentowanym wychowankiem Klubu UKS Bombek SP3 Malbork, który osiąga wysokie wyniki sportowe, rozwijając swoje umiejętności w jednym z najlepszych klubów hokejowych w Polsce szkolących grupy młodzieżowe.

Klub składa również serdeczne podziękowania dla rodziny z Torunia, dzięki której Michał mógł trenować i rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywek w swojej kategorii wiekowej w Polsce zdobywając złoty medal mistrzostw Polski w hokeju na lodzie czternastolatków

- Zapraszamy do jedynej w Malborku klasy sportowej uczniów z III klas o profilu - hokej na lodzie i siatkówka do IV klasy już od września. Miejsca są również dla dzieci z poza obwodu "trójki". Szkoła oferuje: dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, 2 godziny wychowania fizycznego codziennie/nie tylko hokej i siatkówka, nowoczesna sala gimnastyczna (od września), dodatkowe wyżywienie dla sportowców, udział w zawodach, obozach, lidze i turniejach a także międzynarodowej wymianie sportowej młodzieży. Plan zajęć do godziny 14, kontakt: Sp3 Malbork, tel.: 55 272 35 66. Rekrutacja trwa zapraszamy !!! – zachęca uczniów trener UKS Bombek Sławomir Nawrocki.

Hokej najmłodszych wspierają : Mariusz Tuszakowski Klub Dołek, pani Monika Kujawa, Jerzy Miąsko Mc'Donalds, Alegre - Jarosław Buła, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, firma Wobex, a.s.o. Harasimowicz, Gravel sp.z o.o. Gdańsk, Leier, Bar Bis, Pralnia Eco Laguna, APF, Falken, Rehabilitacja Arte Vita Lutomirscy, Elegant Malbork Odzież Męska Piotr Wojciechowski.

informacja: Sławomir Nawrocki, UKS Bombek
zdjęcia: archiwum UKS Bombek