środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Rekord Polski i trzy srebrne medale Pauliny Cierpiałowskiej w Austrii!

2019-04-16 14:23:09 (ost. akt: 2019-04-16 14:28:42)

Pierwszy start zawodniczki MAL WOPR Malbork w międzynarodowym mityngu pływackim zakończył się ogromnym sukcesem. Z Graz w Austrii, Paulina Cierpiałowska wróciła z trzema srebrnymi medalami i nowym rekordem Polski 15-latek w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.

Przypomnijmy, że nasza pływaczka startem w austriackim Graz rozpoczęła przygodę z pływaniem w ramach Kadry Narodowej. Jako najmłodsza w składzie, zawodniczka zaledwie 14 letnia, wspierała polską ekipę startując ze starszymi koleżankami w trzech sztafetach.

W starciu dwunastu drużyn narodowych nasze dziewczyny spisały się fantastycznie, zdobywając w każdym z występów srebrne medale. Najpierw Polki ruszyły do boju w konkurencji 4x100m stylem zmiennym, w której musiały uznać wyższość jedynie świetnie dysponowanych w tych zawodach Turczynek. Nasze zawodniczki w składzie Marianna Rydyńska, Katarzyna Klimczyk, Paulina Cierpiałowska i Wiktoria Guść, pokonały dystans w czasie 4:21.18, meldując się na mecie ponad półtorej sekundy przed Greczynkami.

Malborska pływaczka swoją cześć dystansu pokonała stylem motylkowym notując w nim fenomenalny czas reakcji wynoszący 0,06s oraz wynik 1:03.73s uzyskany oczywiście ze startu lotnego. Na medal nasze dziewczęta spisały się także na zakończenie sesji popołudniowej pierwszego dnia wielomeczu. W konkurencji 4x200m stylem dowolnym nasze reprezentantki stoczyły wygrany bój o drugą lokatę z zawodniczkami z Finlandii, a miejsce pierwsze zarezerwowały sobie już po trzeciej zmianie pływaczki tureckie, kończąc zmagania niemal dwanaście sekund przed Polkami. Na pierwszych dwóch odcinkach wyrównaną walkę podjęły Wiktoria Guść i Paulina Cierpiałowska, ale Marianna Rydyńska i Klaudia Tarasiewicz nie były już w stanie utrzymać narzuconego przez Turczynki tempa. Biało-czerwone dopłynęły do mety z wynikiem 8:34.26 i z radością odbierały drugie tego dnia srebro.

Uhonorowaniem występu całej naszej drużyny dziewcząt w tych zawodach był występ sztafetowy w konkurencji 4x100m stylem dowolnym. Jako pierwsza do wody wskoczyła Marianna Rydyńska i po pierwszych 100m polska ekipa plasowała się na szóstej lokacie. Następnie mocną zmianę naszej drużynie dała najmłodsza w teamie pływaczka z Malborka, Paulina Cierpiałowska, wyprowadzając polski zespół na trzecią pozycję. Miejsce to utrzymała płynąca na kolejnej zmianie Klaudia Tarasiewicz, a dzięki doskonałej końcówce Wiktorii Guść (57.58) nasze dziewczyny wyprzedziły jeszcze reprezentację Finlandii, kończąc zmagania na drugim miejscu. Polki zameldowały się na mecie tylko pięćdziesiąt siedem setnych sekundy za rewelacyjnie spisującymi się w Graz Turczynkami, które wynikiem 3:54.33 ustanowiły nowy rekord wielomeczu. Nasze pływaczki okrasiły z kolei swój ostatni występ w Austrii rekordem Polski 15-latek, który od dziś wynosi 3:54.90!

Polacy zaliczyli w Graz świetny występ, a zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zameldowała się na drugim miejscu w rankingu punktowym. Jako zespół nasi juniorzy przegrali tylko z Turkami, pozostawiając po sobie znakomite wrażenie i niezapomniane emocje.

Zawodniczka MAL WOPR Malbork swoim występem mocno wsparła zespoły sztafetowe, jej udział w trzech medalach i rekordzie Polski jest bardzo istotny. Już w Graz dotarła do Pauliny kolejna radosna wiadomość, bowiem zgodnie z przewidywaniami trenerek nasza zawodniczka uzyskanymi wynikami w marcowych występach na długiej pływalni, zapewniła sobie występ w drugim międzynarodowym wielomeczu, który tym razem odbędzie się w maju w Oświęcimiu. To kolejne, wielkie wyróżnienie dla klubu, miasta jak i samej zawodniczki.

informacja i zdjęcie: MAL WOPR