Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami

2019-04-15 09:45:48 (ost. akt: 2019-05-20 08:41:06)

12 kwietnia br. w sali Karwan na zamku w Malborku odbył się XII Finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

Do turnieju zgłosiło się 1382 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Do pisania testu w pierwszym etapie konkursu zasiadły 994 osoby w 9 miastach, z Malborka 49. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 467 osób w tym 35 z naszego miasta. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 28-osobowe grono finalistów (3 uczennice z II LO z Malborka). Ponieważ jedna osoba nie złożyła pracy w wymaganym terminie, w finałowych przesłuchaniach i podziale nagród wzięło udział 27 uczestników XII Olimpiady z 9 miast.

Zadaniem każdego finalisty było zdiagnozowanie najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letnich wakacji oraz przedstawienie ciekawych rozwiązań tych problemów. 12-osobowa komisja konkursowa brała pod uwagę wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu.

Zwyciężczyni, uczennica z Gdańska otrzymała nagrody o wartości ok. 20 tys. zł. między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną, laptop i 1000 zł w gotówce. Należy podkreślić, że każdy z 27 finalistów otrzymał cenne nagrody min. laptopy, tablety, czytniki ebook, rowery, smartfony, słuchawki.

Uczennice z Malborka; Julia Cacała, Klaudia Marciniak i Oliwia Sikorska zajęły kolejno 14, 17 i 24 miejsce.

Organizatorami XII Olimpiady były: Straż Miejska w Malborku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia był Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

informacja: Straż Miejska w Malborku