Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Wiktoria Grabara trzecia w klasyfikacji młodzików naszego województwa

2019-04-15 08:01:49 (ost. akt: 2019-04-15 08:07:18)

Z trzema medalami wrócili pływacy MAL WOPR z drugiej, a zarazem ostatniej rundy Ligi Pływackiej Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego w kategorii młodzików.

Nasz klub reprezentowała dziewiątka zawodników, w tym ci, którzy walczyli o podium w klasyfikacji generalnej. Ta sztuka udała się Wiktorii Grabarze, która w zestawieniu 60 trzynastoletnich pływaczek zajęła trzecią lokatę. Wiktoria w Lęborku dwukrotnie stawała na trzecim stopniu podium dorzucając do swoich zdobyczy nowy rekord życiowy na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:10,47s) oraz bardzo dobry wynik uzyskany na trzeciej zmianie sztafety 4x50m stylem zmiennym. Wiktoria płynąc dość nietypowo jak na siebie stylem motylkowym pokonała swoją zmianę w czasie 32,54s. W tej samej klasyfikacji najlepszy wśród chłopców był Kamil Czarnota, który zajął 11 lokatę w zestawieniu 46 pływaków. Kamil zaliczył w Lęborku nowy rekord życiowy na 100m stylem grzbietowym (1:13,37s) ale musiał też przełknąć gorycz dyskwalifikacji w konkurencji 200m stylem zmiennym, wykonał bowiem błąd przy nawrocie ze stylu grzbietowego do klasycznego. Trzeci medal do dorobku MAL WOPR dorzuciła Aleksandra Ziemińska w konkurencji 200m stylem klasycznym. Ola zaliczyła też nowy rekord życiowy w tym samym stylu na dystansie czterokrotnie krótszym, płynąc na drugiej zmianie sztafety 4x50m stylem zmiennym. Na wielkie brawa po II rundzie Ligi zasłużyli Michalina Zielska i Igor Jastrzębski. Oboje poprawili swoje rekordy życiowe w obu startach indywidualnych ale także w sztafecie płynąc odpowiednio stylem motylkowym i grzbietowym. Po dwa rekordy w swoich startach wywalczyli także coraz lepiej spisujący się na treningach Agata Kupińska i Antonii Rozalewicz. Po jednym z kolei rekordzie życiowym w starcie indywidualnym na 100m stylem dowolnym oraz jednym w sztafecie wywalczyły Lena Sawaniewska i Zuzanna Suska. Lena płynęła w sztafecie stylem dowolnym, zaś Zuza stylem klasycznym. Zuza, podobnie jak Kamil wywiozła też z Lęborka dyskwalifikację, wykonując błędny nawrót w stylu grzbietowym. Na usprawiedliwienie naszej pływaczki należy przypomnieć, że Zuzanna zawodniczo trenuje pływanie od dwóch miesięcy, wciąż więc pobiera nauki i nabywa doświadczenia. W przeciągu dwóch miesięcy treningów w MAL WOPR wykonała olbrzymią pracę, o czym świadczy choćby lepszy aż o ponad 4s rekord życiowy na 100m stylem dowolnym. Wierzymy, że jeszcze nie raz usłyszymy o jej sukcesach.

Malborscy pływacy mogą być zadowoleni z wyników uzyskanych w ostatniej rundzie Ligi POZP. Mimo znacznie utrudnionej pracy treningowej wykazują się ambicją i wolą walki, nie ustępując w żadnej mierze swoim kolegom z innych pomorskich klubów. Warto dodać, że już w czwartek kolejne zawody dla MAL WOPR. Duża, bo aż 33 osobowa ekipa MAL WOPR weźmie udział w zawodach Elbląskiej Wiosny Pływackiej.