Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

I Międzywojewódzki konkurs "Wytwórnia Talentów" w SOSW w Malborku

2019-04-10 09:18:15 (ost. akt: 2019-04-10 09:45:21)

5 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Malborku, odbył się I Międzywojewódzki Konkurs Talentów dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

W I „Międzywojewódzkiej Wytwórni Talentów” udział wzięli wokaliści, tancerze, instrumentaliści, aktorzy i artyści z zaprzyjaźnionych placówek szkolnictwa specjalnego z Tczewa, Elbląga, Starogardu Gdańskiego, Lasowic Wielkich, Nowego Dworu Gdańskiego, Uśnic, Kołozębia i Malborka.
W trakcie wydarzenia widzowie mieli możliwość poznania młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Konkurs był niepowtarzalną okazją podziwiania wzruszających, niezapomnianych występów artystycznych, pełnych emocji i radości płynącej z życia.

W wyniku obrad jury w składzie - Pani Henryka Kropidłowska, Pani Agnieszka Daniłów oraz Pan Jacek Suchiński, spośród piętnastu uczestników wyłoniono trzech finalistów.

I miejsce zajął zespól "Hit 21 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr. 1 w Elblągu, który zaprezentował się w interpretacji dwóch utworów ,,Wow” i ,,Weź nie pytaj” Pawła Domagały
II miejsce ex aeqo przyznano – Jakubowi Rosiak – młodemu raperowi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku oraz Patrykowi Graff ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Nowym Dworze Gdańskim, który zaśpiewał z własnym akompaniamentem gitarowym.
III miejsce przydzielono zespołom "Półnutki" i" Dzwoneczki" ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Kołozębiu, które zaprezentowały się w tańcu, śpiewie oraz grze na dzwonkach chromatycznych.

W wyniku głosowania publiczności, laureatem konkursu i najwybitniejszym talentem I edycji Międzywojewódzkiego Konkursu "Wytwórnia talentów" został zespół "Hit 21" z Sosw nr. 1 w Elblągu.

Zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Malborku konkurs, pozwolił osobom niepełnosprawnym zaistnieć w środowisku oraz realizować i spełniać najskrytsze marzenia.

Tego typu spotkania są bardzo potrzebne i powinny być kontynuowane w przyszłości. Integrują bowiem i zbliżają, uczą wrażliwości na otoczenie, a przede wszystkim pozwalają cieszyć się z najdrobniejszych nawet osiągnięć i przeżywać poczucie sukcesu, tak bardzo ważne w przypadku osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta Malborka - Pan Marek Charzewski, Dyrektor Wydziału Edukacji - Pan Stanisław Sumowski, Dyrektorzy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - Pan Dariusz Miąskowski oraz Pani Justyna Piat, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku - Pani Róża Banasik Zarańska, Dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego - Pani Agnieszka Daniłów, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Malborku – Pani Henryka Kropidłowska, wykwalifikowany instruktor tańca Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji – Pan Jacek Suchiński.

Nadesłał: Piotr Olbryś SOSW Malbork