Poniedziałek, 20 maja 2024. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych

2019-04-08 12:00:18 (ost. akt: 2019-04-08 12:03:19)

W sobotę 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych .

Głównym celem organizacji turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji oraz przedstawiciela służb medycznych udział wzięły drużyny reprezentujące malborskie szkoły podstawowe. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Każda z konkurencji była punktowana indywidualnie i drużynowo.

W kategorii wiekowej 10-12 lat wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
- I miejsce - SP nr 2
- II miejsce - SP nr 6
- III miejsce - SP nr 9
Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika w tej kategorii otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Małgorzata Śliwińska

W kategorii uczniów starszych (powyżej 12 roku życia) rywalizacja zakończyła się poniższymi wynikami:
- I miejsce - SP nr 2
- II miejsce - SP nr 9

Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika w tej kategorii otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 – Bartosz Sowiński
Obie zwycięskie drużyny SP nr 2 zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 09 maja 2019r. w Nowym Stawie.

Turniej odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej szkół podstawowych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.
Tekst: Ewa Ciechowska