Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Pan Górski i SPółka w Alternatywie

2019-04-08 10:02:26 (ost. akt: 2019-04-08 10:04:06)

Pan Górski i SPółka wystąpią w sobotę 13 kwietnia o godz. 20 w malborskiej Alternatywie.

- Liryczność przyozdobiona nutą rzeczywistości, humor wymieszany z prozą codziennej egzystencji, marzenia ubrane w senną bajkowość... Oto nasze trio, Pan Górski i SPółka. Trzy osobowości, trzy temperamenty, trzej piewcy subtelnej poetyckości z frywolnością prozy życia – reklamują się sami artyści.

Co czeka słuchaczy?
- Moc opowieści poetyckiej, którą dedykujemy wszystkim bez wyjątku, została wzbogacona kolorem muzycznym, dzięki czemu słuchacz przenosi się do krainy sentymentalności. Kierujemy ją do tych, którzy chcą wspólnie z nami, przenieść się na czas koncertu w wymiar pięknych emocji. Istnieje obawa, iż stan euforii może towarzyszyć wszystkim uczestniczącym w tym poetyckim misterium jeszcze długo „po" – mówią muzycy. - Pan Górski i SPółka tworząc niesamowity klimat z publicznością ostrzega z naturalnym przymrużeniem oka: ryzyko błogiej lekkości obecnej „na" i „po" koncercie nie uprawnia słuchacza do zwrotu kosztów, a skutki uboczne w postaci radości duszy zaleca się podgrzewać, słuchając wszędzie i gdziekolwiek istnieje sposobność, pigułek utworów tworzonych z pasji do piękna.
Życie to chwila, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę chwilę przeżyć najlepiej, jak to tylko możliwe - zatopionym w niesamowitości dźwięków, treści, emocjonalności, najpiękniejszych doznań, które poruszają serce i duszę. Pan Górski i SPółka w swoim występie wyzwala tę magię, pobudzając cudowność chwili, poczucie przyjemności w każdym widzu. Granica między artystą a widzem przestaje istnieć... Wszyscy stajemy się twórcami przepięknych emocji wyzwalających szczęście.
- Zapraszamy każdego do współtworzenia krainy lirycznych doznań serca i duszy – zachęcają artyści.

Kim są?
Sebastian Górski - pierwsze serce poetyckiego trio Pan Górski i SPółka. Autor wszystkich tekstów z debiutanckiej płyty „Trzech Bardów", przepełnionych lirycznością treści, ubranych w zgrabny surdut męskiej perspektywy rzeczywistości; śpiewa i gra, czyniąc swym zaangażowanie ucztę smaku dla słuchacza; długoletni perkusista metalowego zespołu Quo Vadis ze Szczecina, obecnie związany z grupą Nikt. Pasjonat twórczości Jacka Kaczmarskiego, Aloszy Awdiejewa, Przemysława Gintrowskiego.

Tomasz Skuza - basowe serce poetyckiego trio Pan Górski i SPółka. Wirtuoz gitary basowej; metaliczny głos w subtelnej aranżacji liryczności; z oddaniem i zaangażowaniem zatraca się w tworzeniu i kreowaniu magii artystycznej, budując bezpieczną i fascynującą nić pomiędzy słuchaczem a artystą; entuzjasta nowych doświadczeń, energetyczny inspirator projektów niemożliwych; lider i założyciel metalowego zespołu Quo Vadis ze Szczecina.

Przemysław Nowak - akordeonowe serce trio Pan Górski i SPółka. Wirtuoz akordeonu; z zaangażowaniem, subtelną lekkością talentu w grze, dostarcza wzruszeń, nostalgii, zamyślenia u słuchacza, czyniąc niewidzialny pomost pomiędzy rzeczywistością a krainą marzeń. Założyciel energetycznego zespołu Rockasta.

Pan Górski i SPółka zajęli drugie miejsce w kategorii „Pojedynek z Mistrzem". Trafiła do nich również Nagroda Publiczności podczas XII Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije", który odbył się w Bydgoszczy w 2017 r.
Obecna trasa obejmuje nie tylko Malbork, ale również m.in. krakowską Piwnicę pod Baranami. Zapowiada się więc niezwykłe wydarzenie.

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne przed koncertem.