środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Stacja Malbork oficjalnie otwarta!

2019-04-05 16:04:55 (ost. akt: 2019-04-05 16:08:49)

W piątek 5 kwietnia odbyła się uroczystość otwarcia placówki wsparcia dziennego Stacja Malbork.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 6.2.2 Rozwój usług społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Odpowiedzialni za realizację zadania: Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska i ZHP Hufiec Malbork w partnerstwie z Miastem Malbork. Bezpośrednim partnerem w działaniach z ramienia miasta jest Środowiskowy Dom Samopomocy. W projekcie uczestniczy 120 osób, w tym podopieczni ŚDS, dzieci i młodzież oraz ich rodzice i opiekunowie prawni.

Główne działania przewidziane w projekcie to: prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej, prowadzenie zajęć rozwijających kompetencje dzieci i młodzież, organizację wypoczynku letniego, zimowego, wyjazdy turystyczne oraz wsparcie i rozwój postaw aktywnych społecznie i przedsiębiorczych.

Stacja Malbork mieści się w siedzibie ZHP Hufca Malbork im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego przy placu Gabriela Narutowicza 14. (podziemia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4)

W uroczystości udział wzięli Józef Sarnowski członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Marcin Fuchs Dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Marek Charzewski Burmistrz Miasta Malborka.