Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w miejskiej bibliotece

2019-04-05 08:29:06 (ost. akt: 2019-04-05 08:35:45)

Baśnie Hansa Christiana Andersena są znane dzieciom na całym świecie. Na początku kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 2 i 3 kwietnia na szczególne spotkanie z baśniami do Mediateki przyszły 4-letnie „Misie” z Przedszkola nr 5 oraz uczniowie II klasy SP 6.

W krótkiej, uroczej animacji maluchy poznały życie fantastycznych, latających książek pana Morrisa Lessmore. Nie każdy bowiem wie, że życie książek przypomina ludzkie. Podobnie jak my, przeżywają one radosne i smutne chwile, tańczą, jedzą posiłki, ubierają się, także wspierają w trudnych chwilach. Nade wszystko jednak pragną być czytane i budzić nasze emocje.
Dzieci z entuzjazmem odkrywały tajemnice baśniowego kufra i rozwiązywały (nie najłatwiejsze) zagadki literackie. Posłuchały wierszowanego opowiadania o przygodach bajkowych postaci w bibliotece. Chłopcy i dziewczęta rzucili sobie nawzajem baśniowe wyzwania polegające na prawidłowym rozpoznaniu tytułów baśni H. Ch. Andersena. Zajęcia zakończyły się akcentem plastycznym oraz książkowym upominkiem dla dzieci.
Każdy znalazł ciekawą książkę dla siebie. A może to książka odnalazła każde dziecko? Papierowe, kartonowe, pop-up, wygrywające muzykę, plastikowe i materiałowe - tak różne, a łączy je jedno – nadają barw i ubogacają nasze życie. Dlatego… czytajmy!
Tekst: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku.
Zdjęcia: Mariam Pedrovi