Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Koncert Proletaryat i Sataran

2019-04-04 07:48:48 (ost. akt: 2019-04-04 07:54:04)

MaKUL@TURA zaprasza 6 kwietnia na koncert zespołu Proletaryat oraz Sataran. Koncerty odbędą się w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA, początek godzina 19:00.

Dla fanów i znawców rocka Proletaryat to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej gitarowej muzyce mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70, oraz tekstom opisującym problemy z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny muzycznej poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal.

Przeszło trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym album zat.„IV” który to otrzymał status złotej płyty. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Ponad półtora tysiąca zagranych koncertów w kraju i zagranicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach. Piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!

Ostatnia płyta zespołu zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 przez MTJ. Płytę promował singel „Nie wyrażam zgody”. Aktualnie PROLETARYAT przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje.
Obecny skład zespołu:
Tomasz "Oley" Olejnik – śpiew (od 1987)
Dariusz "Kacper" Kacprzak – gitara basowa (od 1987)
Wiktor Daraszkiewicz – gitara (od 2008)
Robert "Mały" Hajduk – perkusja (od 1996)
https://www.facebook.com/proletaryatpl/[/url]
[urln]www.proletaryat.com.pl]www.proletaryat.com.pl


Sataran
Sataran jest thrash`ową malborską formacją powstałą w 2016 roku, w której skład wchodzą m.in. muzycy istniejących i nieistniejących już lokalnych bandów, takich jak F-22, SLAVE, Public Terror, czy też grająca nadal PROPAGANDA.
Zespół w poszukiwaniu własnego brzmienia porusza się po świecie crossover thrash metalu, nawiązując jednocześnie do nowoczesnych inspiracji, oraz do klasyki gatunku.
https://www.facebook.com/sataranmk

bilety: 30/40 PLN