środa, 19 stycznia 2022. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Pływacy MAL WOPR z wizytą u Otylii Jędrzejczak

2019-04-02 09:14:35 (ost. akt: 2019-04-02 09:15:07)

Trwa ogólnopolskie tournee zawodników MAL WOPR Malbork. Tym razem za cel obrali sobie piękne, 50-metrowe obiekty w Poznaniu i Łodzi. Paulina Cierpiałowska ścigała się na poznańskich Termach, a pachnąca jeszcze nowością pływalnia w łódzkiej Zatoce Sportu gościła aż dwunastkę malborskich zawodników.

Nasza najlepsza juniorka Paulina Cierpiałowska, startem w Poznaniu miała przypieczętować swoją przynależność do czołówki najlepszych pływaków w Polsce, a przy okazji zapełnić kolejne pierwsze lokaty w ogólnopolskim rankingu. Tradycyjnie już swoje zadanie wypełniła w 100%. W zawodach pod nazwą Ogólnopolskie Zawody Pływackie Gorące Ściganie na Termach wywalczyła nie tylko trzy złote medale ale także dwa nowe rekordy okręgu, poprawiając dotychczasowe, które także nawiasem mówiąc, należały do niej. Do trzeciego rekordu okręgu na dystansie 200m stylem zmiennym zabrakło sekundy ale co najważniejsze Paula z wynikiem 2:27,40s po raz siódmy w tym sezonie wpisała się na pierwsze miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji 14-latek. Jest to o tyle istotne, że miniony weekend zakończył okres kwalifikacji do mityngu międzynarodowego, który odbędzie się w maju w Oświęcimiu. Malborska zawodniczka z aż siedmioma najlepszymi wynikami w tym sezonie będzie z nadzieją wypatrywać powołania. Warto dodać, że w wyścigu na 100m stylem motylkowym z czasem 1:04,41s Paulina zajęła pierwsze miejsce w kategorii open, pokonując zawodniczki starsze nawet o 9 lat. Kolejny weekend będzie dla Pauli czasem zasłużonego odpoczynku przed wyjazdem do Austrii, gdzie po raz pierwszy w karierze będzie reprezentować kraj na międzynarodowym mityngu pływackim.

Tymczasem dwunastka kolegów klubowych Pauli startowała na imponującej rozmachem i nowością pływalni w Zatoce Sportu w Łodzi. To tam na swoje kolejne spotkanie z blisko tysiącem młodych pływaków umówiła się mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Zawody pod nazwą Otylia Swim Cup organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak zawsze zorganizowane są z dbałością o szczegóły. Bogate pakiety startowe, kilkadziesiąt wyścigów premiowanych, specjalnie na tę okazję odlewane medale, mnóstwo nagród i upominków oraz przede wszystkim obecność samej mistrzyni stanowią o wyjątkowości tych zawodów. W zawodach obok kilkudziesięciu klubów z całej Polski, startowało aż 7 klubów z Ukrainy, znacznie podwyższając poziom sportowy łódzkich zmagań. O medale było niezwykle trudno jednak dla zawodników MAL WOPR nie ma rzeczy niemożliwych. Nasi pływacy wrócili z Łodzi z mnóstwem wrażeń oraz pięcioma medalami. Złote krążki zawisły na szyjach najmłodszego, dziewięcioletniego Kacpra Patoki oraz trzynastoletniej Wiktorii Grabary. Kacper stoczył zażarty pojedynek z ukraińskim zawodnikiem na dystansie 50m stylem dowolnym wygrywając z nim o 0,04s jednak już na dystansie dwukrotnie dłuższym musiał uznać jego wyższość i zadowolić się medalem srebrnym. Wiktoria z kolei popisała się w Łodzi w stylu grzbietowym zajmując pierwszy stopień podium na sprinterskim dystansie 50m oraz zdobywając srebro na 100m w tym samym stylu. Nasza zawodniczka wywalczyła też rewelacyjny rekord życiowy na długiej pływalni na dystansie 50m stylem dowolnym pokonując pierwszą zamianę sztafety w czasie 30,40s. Do dorobku medalowego dorzucił się brat Kacpra, jedenastoletni Dawid Patoka, który dwie długości 50-metrowej pływalni pokonał w czasie 1:26,63s i mógł cieszyć się z brązowego medalu. Blisko zdobycia medali byli także; Sławomir Szpaczyński, piaty na 200m stylem zmiennym, Kamil Czarnota także piaty na 200m stylem grzbietowym, Patryk Grapentyn, który był szósty w wymagającym wyścigu na 400m stylem dowolnym, a także Karolina Kwitnewska również szósta na 100m stylem dowolnym. Dwukrotnie ósma była Aleksandra Ziemińska, dziesiąta Michalina Zielska, a tuż za pierwszą dziesiątką plasowali się Zuzanna Suska, Anna Czerwińska i Antoni Rozalewicz. Nasi zawodnicy w klasyfikacji medalowej na 51 klubów zdobywających medale zajęli 23 lokatę ale oprócz medali przywieźli z Łodzi mnóstwo wrażeń i emocji. Spotkanie z mistrzynią olimpijską, zdjęcia i autografy, wspaniały obiekt ale także wspólnie spędzony czas z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych młodych pływaków. Wyjazdy, w czasie których mogą spędzić wspólnie czas pozasportowo, dają wytchnienie od codziennej żmudnej pracy treningowej ale także zacieśniają więzi i przyjaźnie. Taką okazję już w najbliższy weekend będą też mieli zawodnicy MAL WOPR z rocznika 2005 przygotowujący się do lipcowych Mistrzostw Polski. Tym razem nasi juniorzy wyjeżdżają do Warszawy, by tam wziąć udział w kolejnej edycji Arena Grand Prix Polski na pływalni 50-metrowej.