Sobota, 18 września 2021. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Weekendowy maraton Bursztynków

2019-04-01 15:10:42 (ost. akt: 2019-04-01 15:14:46)

Pracowity weekend za tancerzami z zespołu Bursztynki. W sobotę wszystkie grupy zespołu tanecznego z MCKiE wyjechały na Ogólnopolski Festiwal Tańca Dance Show do Gdańska. Natomiast w niedzielę 31 marca zespoły Bursztynki, Krasnale , Calineczki i Bursztynki MAX wyjechały na Międzynarodowy Festiwal Tańca do Ostródy.

Ogólnopolski Festiwal Tańca DANCE SHOW w Gdańsku:
Grupy prezentowały się w 7 układach tanecznych i wiekowych. Ogółem zespoły zdobyły: 4 - I miejsca, 1 - II miejsce i 2 - III miejsca.

Międzynarodowy Festiwal Tańca w Ostródzie:
Zespoły prezentowały się w 5 układach tanecznych. Oto wyniki z festiwalu w OSTRÓDZIE, jako zespoły zdobyliśmy: 2 - I miejsca i 3 - V miejsca. W tańcach solo powyżej 15 lat Ania Szczepańska wytańczyła - II miejsce, duet do 11lat Kaja Rej i Hania Ryś -V miejsce, Milena Ryś i Karolina Kozikowska III miejsce, nasze najmłodsze Krasnale po 10 godzinach oczekiwania na swój występ wytańczyły I miejsce. Ogółem udział brało 2,5 tysiąca tancerzy. Gratuluję moim zespołom, a rodzicom za wytrzymałość w 14 godzinnym ostródzkim maratonie.

Poziom był bardzo wysoki. Jestem bardzo dumna i zadowolona z moich zespołów. Dziękuję za pomoc i cierpliwość w oczekiwaniu na występ zarówno dzieciom jak i rodzicom.
Ekipa BURSZTNKI MAX tańczyłai dopiero około 21.
Dziękuję raz jeszcze za wytrwałość i wyrozumiałość.
Celina Pacanowska