Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Drugi MBOJ 2019 był zdrowy, muzyczny i fantastyczny

2019-03-28 13:58:28 (ost. akt: 2019-03-28 14:19:59)

W czwartek, 28 marca br. w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego uczniowie tej placówki zorganizowali dla swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych Malborski Festiwal Kulturalno-Sportowy: "Zdrowo, muzycznie i fantastycznie", zrealizowany w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior.

Gości przywitali burmistrz Marek Charzewski i dyrektor II LO Zbigniew Kowalski, natomiast muzycznie imprezę rozpoczął szkolny zespół wokalny „Danonki”.

W zmaganiach wymagających talentów artystycznych, sportowych i kulinarnych uczestnicy poradzili sobie doskonale. W pierwszym zadaniu młodzież przedstawiła krótkie scenki na temat zdrowia i zdrowego stylu życia. Każdy występ był inny, każdy miał ważne przesłanie, choć nie zabrakło w nich dużej dawki humoru.

Kolejną konkurencją był quiz pod tytułem „Jak dużo wiesz o zdrowym trybie życia?”, następnie goście mieli za zadanie namalować plakat na ten sam temat. Zgodnie z hasłem imprezy nie mogło zabraknąć zawodów sportowych, w których zawodnicy pokonywali przeszkody z zawiązanymi oczami.

Na zakończenie przygotowano pokaz pierwszej pomocy, nie tylko teoretyczny, każdy mógł podejść i spróbować uratować poszkodowanego. Tym razem były to fantomy, ale zdobyta umiejętność na pewno przyda się w prawdziwych sytuacjach.

W Festiwalu udział wzięły 4 szkoły podstawowe a uczniów oceniało Jury w składzie: Agnieszka Daniłłów – Przewodnicząca, dyrektor Powiatowego Ogniska Plastycznego w Malborku, Małgorzata Moździerz, nauczyciel II LO oraz Klaudia Nowak i Kacper Górski z samorządu uczniowskiego gospodarzy.

Była rywalizacja, były więc wygrani i nagrody. I miejsce zdobyła SP nr 9, II miejsce SP nr 2, III miejsce SP w Gminie Malbork a IV miejsce SP nr 5. Jak podkreśliło Jury, różnice w punktach były niewielkie, wszyscy świetnie się bawili i wszyscy zasłużyli na nagrody.