Sobota, 23 września 2023. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Zapisy na Wielkanocny Bieg i Marsz Nordic Walking w Jeziornej Osadzie

2019-03-26 14:49:45 (ost. akt: 2019-03-26 14:52:41)

W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się Wielkanocny Bieg oraz Marsz Nordic Walking o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego na terenie Jeziornej Osady w Gnojewie. Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza, jako współorganizator imprezy sportowej, zaprasza mieszkańców gminy i powiatu do rejestracji i udziału w wydarzeniu.

Patronat honorowy nad biegiem i marszem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. W skład komitetu honorowego wchodzą też m.in. senator Leszek Czarnobaj, starosta malborski Mirosław Czapla, burmistrz Malborka Marek Charzewski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski i wójt Miłoradza Arkadiusz Skorek.

Organizatorem Wielkanocnego Biegu i Marszu Nordic Walking jest Jeziorna Osada w Gnojewie. To stamtąd na 5-kilometrową trasę wyruszy maksymalnie 300 biegaczy i miłośników marszów Nordic Walking. Taki został ustalony limit uczestników, a zapisy już ruszyły i zawodnicy mogą się rejestrować poprzez stronę internetową www.elektronicznezapisy.pl.

- Cieszę się bardzo, że Jeziorna Osada i ks. Wojciech Świderski zdecydowali się na organizację tego wydarzenia - mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza. - Bieg ma na celu uczczenie świąt Wielkiej Nocy i jednocześnie propagowanie aktywności fizycznej. Jako samorząd gminny wspieramy całkowicie tę ideę i zachęcamy biegaczy z gminy Miłoradz, powiatu malborskiego, ale też mieszkańców całego Pomorza i nie tylko, by wzięli udział w tej imprezie i jednocześnie poznali bliżej nasz samorząd.

Zawody rozpoczną się 14 kwietnia o godz. 12. Wcześniej jednak zaplanowana jest wspólna rozgrzewka i uroczyste otwarcie biegu i marszu przez ks. Wojciecha Świderskiego oraz gości honorowych. Jeśli do dnia imprezy nie zostanie zapełniona lista uczestników, którzy zapiszą się drogą elektroniczną, wówczas będzie można to zrobić osobiście w biurze zawodów na terenie Jeziornej Osady.

Udział w imprezie jest płatny i wynosi 30 zł (do 11 kwietnia) lub 40 zł (w dniu zawodów, o ile będą wolne miejsca). W zamian każdy z uczestników otrzyma unikatowy medal, ciepłą herbatę, wodę niegazowaną i posiłek regeneracyjny. Wśród wszystkich zawodników zostaną też rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jarmark wielkanocny, gdzie chętni będą mogli zakupić m.in. świąteczne stroiki.

- Mam nadzieję, że Wielkanocny Bieg i Marsz Nordic Walking będzie organizowany w Gnojewie cyklicznie i na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na terenie naszej gminy - mówi Marcin Szesza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu.

informacja i zdjęcie organizatora