Piątek, 31 marca 2023. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Harfista Michał Zator na kolejnych Zamkowych Kameraliach

2019-03-26 12:29:14 (ost. akt: 2019-03-26 12:55:51)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku już dziś zapraszają miłośników nastrojowej, dźwięcznej choć czasem ulotnej muzyki na niepowtarzalny koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” na harfie zagra dla Państwa MICHAŁ ZATOR

Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim dnia 11.04.2019 r. (czwartek) o godz. 18:00.

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

O artyście:
Michał Zator - Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Stypendysta Marszałka Wielkopolski. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, która ukończył z wyróżnieniem. Młody, utalentowany, już z sukcesami !

Harfa to instrument wciąż bardzo mało znany i każdorazowe spotkanie z nią budzi zachwyt publiczności. Niewielu miało okazję słyszeć go na żywo, a w połączeniu ze śpiewem, to już wielka rzadkość. Michał Zator jest jedynym harfistą w Polsce i jednym z niewielu na świecie, który uprawia rozbudowaną improwizację na tym instrumencie akompaniując sobie do śpiewu. Jego wykonawstwo cechuje najwyższa dbałość o szczegóły.

Repertuar:
Michał zagra m.in. autorskie interpretacje muzyki Enio Morricone ( „Obój Gabriela”, „La Califfa”), A.L. Webbera („Memory”), L. Cohena – ( „Hallelujah”) czy Scaroborough Fair (film „Absolwent”)
Będą też tradycyjne utwory celtyckie oraz własne kompozycje muzyka.

Każdą z własnych kompozycji artysta okrasza krótką opowieścią, która ma słuchacza wprowadzić w odpowiedni nastrój i sprawić, by tym głębiej przeżył utwór muzyczny.

Muzyka i obraz:


Harfa była od wieków i nadal jest postrzegana jako instrument królewski, tym samym najlepiej brzmi w pałacowych/zamkowych komnatach, salach kameralnych, kościołach etc. A to znaczy, że to instrument stworzony do naszej sali.
http://m.82-200.pl/2019/03/orig/michal-zator-02-4362.jpg