środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Bursztynki podbiły serca publiczności na Gali Tańca w partnerskim Monheim nad Renem

2019-03-26 11:26:30 (ost. akt: 2019-03-26 12:00:49)

8 młodych tancerek z zespołu „Bursztynki” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, 7 rodziców z grupy „Burstynki Max” oraz ich prowadząca Celina Pacanowska wzięło udział w Międzynarodowej Gali Tańca w partnerskim mieście Monheim nad Renem w Niemczech. Towarzyszyli im dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz oraz Katarzyna Fabiańska koordynująca współpracę partnerską w urzędzie miasta.

Gala odbyła się w sobotę, 23 marca br. w sali sportowej jednej ze szkół w Monheim. Oprócz zespołów z Malborka zaprezentowali się również tancerze z innych miast partnerskich - Atasehir (dzielnica Istambułu) w Turcji i Delitzsch w Niemczech oraz kilkanaście zespołów lokalnych. Nie było ograniczeń wiekowych, każdy mógł spróbować swoich sił i wziąć udział w zabawie. Oprócz pokazów zespołowych, wszyscy uczestnicy Gali zatańczyli również we wspólnym tańcu, który przygotowali na porannych warsztatach. Punktem kulminacyjnym był taneczno-akrobatyczny występ grupy karnawałowej Rheinstürmer.

Swoje prezentacje „Bursztynki” rozpoczęły polonezem, w którym wystąpili wszyscy przedstawiciele Malborka. Potem był jeszcze jazz i balet, dwie solówki oraz występy rodziców. Głośne i długie aplauzy potwierdziły, że nasze występy bardzo się spodobały publiczności.

Wyjazd miał charakter wymiany partnerskiej, dlatego dziewczynki spały w domach tancerek z Monheim. Organizatorzy przygotowali bardzo bogaty i aktywny pobyt, nie było chwili na nudę. Uczestnicy mieli okazję pojeździć gokartami wzdłuż Renu przy przepięknej wiosennej pogodzie, wzięli udział w zajęciach zumby, wyskakali się w parku trampolin oraz zwiedzili Kolonię. Najbardziej wytrwali weszli nawet na wieżę katedry. Razem z gośćmi z innych miast partnerskich spotkali się również z burmistrzem Danielem Zimmermannem, który objął patronat nad Galą Tańca i wymianą.

Opiekun grupy Celina Pacanowska zaprosiła w ramach rewizyty tancerzy z Monheim do Malborka. Nasz zespół otrzymał również zaproszenie na festiwal do Turcji.