Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Inscenizacja z okazji ferii zimowych w SP 9

2017-01-18 10:21:59 (ost. akt: 2017-01-18 10:43:50)

Troszcząc się o bezpieczeństwo naszych uczniów, ,,Dziewiątka’’ w ramach wojewódzkiej akcji "Bezpieczne ferie zimowe " przypomniała wszystkim dzieciom o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku zimowego.

W dniu 13 stycznia 2017 r. uczniowie klasy III a, z wychowawczynią - panią Jolantą Okrucińską zaprezentowali na holu szkolnym inscenizację na temat bezpiecznych zabaw podczas ferii zimowych. Podczas uroczystości nasi uczniowie recytowali teksty uświadamiające jaki zagrożenia niesie za sobą niewłaściwe zachowanie podczas zimowych zabaw. Inscenizację szkolną rozpoczęło wejście ,,Białej Pani Zimy’’, która ostrzegała i nagradzała dzieci płatkami śniegu. Śpiewając piosenki nie zapomniano w tekście o poruszaniu się po zaśnieżonej drodze czy o potrzebie pomocy innym. Całość przedstawienia dopełniały rekwizyty - sanki, bałwanek, łyżwy i przebrania zimowe. Blasku inscenizacji dopełniła zarówno scenografia-piękna tablica okolicznościowa i oprawa świetlna.

Na uroczystości obecny był dyrektor szkoły-Paweł Guzow, który ciepło podziękował uczniom za interesujące przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa zimą. Życzył też wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Tekst i zdj. Adam Liszewski