Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Dzień Drzwi Otwartych w SP6

2019-03-25 12:23:43 (ost. akt: 2019-03-25 13:00:14)

21 marca w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku odbył się Dzień Drzwi Otwartych. Poniżej relacja:

Spotkanie przyszłych uczniów oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej rozpoczęła p. Bożena Zalewska-dyrektor SP6, która serdecznie przywitała przybyłych gości .Następnie wicedyrektor szkoły p.Krzysztof Keński przedstawił ofertę edukacyjną placówki oraz zaprezentował zebranym film przygotowany przez jednego z rodziców p. I. Foerster. Prezentację filmu uzupełniła pomysłowa reklama szkoły przygotowana przez uczniów klasy 7 oraz popis wokalnych umiejętności sióstr Zawadzkich.

Następnie oście zaproszeni zostali do zwiedzania szkoły pod kierunkiem ,,szkolnych przewodników".

Zwiedzanie placówki rozpoczęto od wizyty w salach edukacji wczesnoszkolnej, w których pod czujnym okiem nauczycieli dzieci rozwijały zdolności:układały tangramy, kolorowały i wycinały.

W kolejnej sali goście mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii-tablicy multimedialnej.
W następnej sali wielbiciele teatru mogli obejrzeć przedstawienie pt. ,,Legenda o Kałdowie- Zimnym Dworze" przygotowane przez uczniów klasy 8. Wszyscy zgodnie powtarzali hasło,,Bo Malbork nie kończy się na Nogacie".
W czwartym gabinecie przyszli uczniowie mogli podziwiać niesamowity świat doświadczeń i eksperymentów w wykonaniu uczniów klasy 5.

W części gimnazjalnej placówki na gości czekał ,,magiczny świat fizycznych zjawisk". Nie tylko maluchy z zapartym tchem obserwowały doświadczenia i ciekawostki z dziedziny fizyki.

Ostatnią zwiedzaną salą była klasa, w której przybyli mogli zaprezentować swoje umiejętności w niełatwej sztuce origami.

Po zwiedzaniu wszyscy goście spotkali się w kawiarence proponującej pyszne ciasta oraz gorące napoje. Czas przy słodkościach umilały gościom rozmowy z kadrą placówki oraz filmy ,,z życia szkoły".

Bardzo było nam miło gościć w naszej szkole dzieci wraz z rodzicami. Do zobaczenia we wrześniu w naszej SZKOLE Z SERCEM.


Nadesłała: Bernacka Katarzyna